AKORDEONO MUZIKOS SAVAITĖ/ACCORDION MUSIC WEEK 2018

AKORDEONO MUZIKOS SAVAITĖ/ACCORDION MUSIC WEEK 2018

PAKALBĖKIM APIE ORĄ

Sveiki atvykę į „Akordeono muzikos savaitę 2018“ – festivalį, kuris švenčia, įkvepia ir skatina evoliucionuoti akordeoną. Jau septintą sezoną kuriame šį festivalį, kad surastume ir atskleistume naujas perspektyvas ir deramai pristatytume šį instrumentą naujai klausytojų kartai.

Tokie jau mes: visada ieškome naujų muzikos pažinimo kelių. Šiemet mus pagavo idėja pasitelkti tai, kas supa kasdien, bet, kaip ir muzika, yra neapčiuopiama. Ir tai virto festivalio šūkiu: „Pakalbėkime apie orą“.

Oras yra nematomas, bet nepamainomas kompononetas, be kurio akordeono širdis nefunkcionuotų. Perleistas per dumples, jis cirkuliuoja akordeono plaučiuose, sukurdamas plieninių liežuvėlių-akordeono balsų vibraciją, galop susprogstančią spalvingu garsu. Oras yra neatsiejamas nuo skambesio. Be jo būtų visiška tyla. Bet kaip sugauti, užfiksuoti orą?

Kurdami šių metų festivalio identitetą, kaip tik tai ir padarėme. Naudodami judesio išlaikymo fotografiją, sukūrėme akordeonu judančio oro piešinį, kuris puikiai perteikia mūsų laisvas idėjas ir inovatyvų mąstymą, be kurio nebūtų šio festivalio.

2018-ieji Lietuvai – ypatingi metai, tad ir mūsų festivalio programa švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Jį paminėsime pristatydami lietuvišką premjerą – kūrinį akordeonui ir styginiams, kurį specialiai šiai progai parašė kompozitorė Rūta Vitkauskaitė. Taip pat dedikuosime Akordeonistų maratono „100 kūrinių Lietuvai“ ir atskleisime fantastinį Ignės Pikalavičiūtės vizualinio meno kūrinį.

Dar sykį – džiaugiamės, galėdami pristatyti tarptautinį artistų būrį. Kaip įprasta, festivalyje tvyros prancūzų, ispanų, Lotynų Amerikos muzikos dvasia, o be to, pirmąsyk „Akordeono muzikos savaitėje“ viešės svečiai iš JAV. Ir – laukia ypatingas rečitalis: išgirsite akordeono virtuozą, kuriam tik 13 metų!

Pasiruoškite pamilti akordeoną ir jam artimus instrumentus: šiais metais didžioji scena priklauso melodikai ir bandonijai. Esu įsitikinęs, jų muzika padės atsispirti nuo žemės ir pajusti laisvojo skrydžio džiaugsmą.

Tiesiog giliai įkvėpkite… ir pasiklausykite.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 rugpjūčio 27 16:00 2018 rugpjūčio 28 16:00 2018 rugpjūčio 29 16:00 2018 rugpjūčio 30 16:00 2018 rugpjūčio 31 17:30 2018 rugsėjo 01 15:00 2018 rugsėjo 02 12:00