ALENA BAEVA GRIEŽIA P. ČAIKOVSKĮ

ALENA BAEVA GRIEŽIA P. ČAIKOVSKĮ

I. Stravinskis. „Laidotuvių daina“, op. 5

P. Čaikovskis. Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35

G. Mahler. Simfonija Nr. 5

Alena Baeva, smuikas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Olari Elts

Smuikininkė Alena Baeva pasaulinio garso klasikos žvaigždžių buvo pastebėta dar kai mokėsi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Šalia savo oficialių studijų 2003 m. A. Baeva Mstislavo Rostropovičiaus kvietimu studijavo Prancūzijoje, o 2007 m. mokėsi Seiji Ozawos akademijoje Šveicarijoje. 2017 m. debiutavusi Lincolno centre Niujorke, smuikininkė susilaukė itin palankių kritikų vertinimų: „A. Baeva scenoje buvo tarsi magnetas. Kerėjo tiek A. Baevos instrumento skambesys, tiek garso turtingumas ir stulbinančiai tikslus intonavimas, o solistės stiprybė ir vidinė ugnis leido jos atliekamam kūriniui suskambėti kaip tikram šedevrui“, – po koncerto rašė žymus žurnalas „New York Classical Review“. Smuikininkės repertuare šiuo metu yra daugiau nei 40 koncertų smuikui, tarp kurių – ne tik visiems puikiai pažįstami klasikos šedevrai, bet ir mažiau žinomi kūriniai.

Vilniaus kongresų rūmuose A. Baeva grieš vieną žymiausių ir sudėtingiausių kūrinių smuikui – Piotro Čaikovskio (1840–1893) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. Koncertą P. Čaikovskis parašė ilsėdamasis nedideliame Šveicarijos kurorte Klarense ant Ženevos ežero kranto. Pagautas didžiulio įkvėpimo, vos per 11 dienų kompozitorius sukūrė jo eskizą, o dar per porą savaičių ir visiškai užbaigė partitūrą. Antroje koncerto dalyje skambės savo muzikinio audinio ryškumu ir ypatinga emocine skale pasižyminti austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio (1860–1911) simfonija Nr. 5.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos maestro iš Estijos Olaris Eltsas. „Apdovanotas gebėjimu atskleisti tai, kas slypi viduje, šis maestro geba suteikti orkestrui šviežio ir gyvybingo skambesio“, – rašė „Artsfile Ottawa“. Dirigentas koncertuoja su Leipcigo „Gewandhaus“, Roterdamo filharmonijos, Vienos simfoniniu, Birmingamo miesto, Prancūzijos nacionaliniu, Danijos nacionaliniu ir kitais garsiais pasaulyje orkestrais.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Virtualus turas – puiki galimybė pavaikščioti po Vilniaus kongresų rūmų fojė, parterio ir balkono erdves. Šio turo pagalba taip pat galite išsirinkti jums labiausiai tinkamas vietas. http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

DAUGIAU