Alexander Paley ir jo ansamblis

Alexander Paley ir jo ansamblis

ALEXANDER PALEY IR JO ANSAMBLIS

Ansamblis „Paleasis“: 
Alexander Paley (meno vadovas,  fortepijonas, JAV, Lietuva ), Vytenis Gurstis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Karolis Kolakauskas (klarnetas), Andrius Puplauskis (fagotas), Gediminas Abaris (valtorna), Linas Valickas (smuikas), Tomas Petrikis (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas). 

Programa: Johann Nepomuk Hummel, Ignaz Moscheles, Nikolaj Rimskij-Korsakov 
 
Fortepijono virtuozas Aleksander Paley lapkričio 3 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą pirmąkart atvyksta į Klaipėdos koncertų salę su savo ansambliu „Paleasis“. Klausytojų laukia išskirtinai gurmaniška programa su itin retai atliekamais kūriniais, kuriais ruošiasi nustebinti naujai susibūręs kolektyvas. 
Pasak jo susikūrimo iniciatoriaus, „Paleasis“ – tai ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis, tai – sena mano svajonė. Labai džiaugiuosi, kad ją pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu į sceną prikelti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba dar tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus. Klaipėdos publikai šįkart pristatysime tris stambius opusus bei vieną nedidelį siurprizą. Labai tikiuosi, kad įsibėgėjęs ir aktyvus ansamblis „Paleasis“ praturtins profesionalios muzikos gyvenimą ir atras savo klausytojų ratą Lietuvoje bei už jos ribų“. 
Tarptautiniu mastu pripažintas pianistas A. Paley garsėja savo išskirtine technika ir asmenybės charizma. Svarių tarptautinių konkursų laureatas visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Kasmet jis surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Anksčiau tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenęs pianistas pastarupju metu daug būna Lietuvoje, kur ne tik daug koncertuoja, bet ir perteikia žinias bei patrtį savo fortepijono klasės studentams.  
Atlikėjas sako, kad geriausiai jaučiasi scenoje, kai yra vienas, kai jam niekas netrukdo. Kita vertus, A. Paley labai mėgstu kamerinę muziką. Todėl jis ir norėjo „suburti vienminčius, nes gausu nuostabaus kamerinės muzikos repertuaro, kurio beveik niekas neatlieka. Visų pirma, dėl jo sudėtingumo, antra, dėl neįprastos atlikėjų ansamblio sudėties“. 
A. Paley suburto kolektyvo sudėtis įvairuoja priklausomai nuo atliekamų kūrinių. Būsimoje ansamblio programoje, apart jo meninio lyderio, gros dar devyni instrumentalistai – pūtikai ir stygininkai. Tai Vytenis Gurstis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Karolis Kolakauskas (klarnetas), Andrius Puplauskis (fagotas), Gediminas Abaris (valtorna), Linas Valickas (smuikas), Tomas Petrikis (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė) ir Dainius Rudvalis (kontrabosas). Pianistas pripažįsta: „visus juos labai myliu, jais didžiuojuosi, nepaisant organizacinių sunkumų, mums pavyksta susiburti į repeticijas“. 
Šįkart „Paleasis“ koncerte suskambės retai mūsų šalies koncertinėse scenose atliekami Johanno Nepomuko Hummelio, Ignazo Moscheleso bei Nikolajaus Rimskio-Korsakovo kūriniai. Pagal instrumentines sudėtis tai bus du septetai ir kvintetas. 
J. N. Hummelis buvo Wolfgango Amadeuso Mozarto mokinys, nors atstovavo jau kitai epochai – romantizmui. Jo kūriniai, pasak A. Paley, yra „neįtikėtinai tobula, beprotiškai sudėtinga fortepijoninė muzika. Nuostabi muzika“. 
I. Moschelesas taip pat buvo netradicinė figūra muzikos istorijoje. Artimas L. van Beethoveno bičiulis sukūrė savitą, prabangų, neįtikėtiną fortepijoninės muzikos stilių. A. Paley nuomone, „šią muziką verta groti, nes ji – neįtikėtinai graži. Tai tas pats ankstyvasis romantizmas. Žinoma, daug dėmesio skiriama fortepijono partijai, nes kompozitorius buvo puikus pianistas“. 
Trečiasis programos autorius – instrumentuotės meistru laikomas N. Rimskis-Korsakovas. Beje, jo opera „Mozartas ir Salieri“ A. Paley iniciatyva 2013 metais buvo pastatyta Klaipėdos koncertų salėje. Solistams tąkart pritarė ne orkestras, o fortepijonas, kuriuo skambino sumanymo iniciatorius. Šįkart išgirsime kitą N. Rimskio-Korsakovo kūrinį – Kvintetą fortepijonui, fleitai, klarnetui, fagotui ir valtornai. 
Kviečiame visus A. Paley talento gerbėjus paklausyti įkvepiančio jo ansamblio „Paleasis“  muzikavimo! 
 


  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – [email protected], 8 650 17988.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
– 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
– 10% perkant 20 ir daugiau

 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
DAUGIAU