Andrius Mamontovas Nidoje

Andrius Mamontovas Nidoje

Rugpjūčio 28-ąją Andrius Mamontovas surengs ypatingą koncertą Nidoje, kurio metu skambės geriausios atlikėjo dainos ir speciali instrumentinė muzika sukurta iš Neringoje įrašytų garsų. Koncertas įvyks Nidoje, unikalaus ir trapaus gamtovaizdžio Tylos slėnyje, programa sukurta specialiai “Neringa – Lietuvos kultūros sala” iniciatyvai.

Koncerto išskirtinumas – ne tik sukurta speciali muzika Neringai, pasitelkiant Kuršių nerijoje įrašytus gamtos garsus, bet ir tai, jog sklindančią muziką žiūrovai girdės ne įprastu būdu naudojant įgarsinimo įrangą, o moderniausių bevielių ausinių pagalba, taip saugant supančią gamtą nuo garso taršos bei sukuriant išskirtinę patirtį klausytojui.

Koncerto scenografija tęs “Anglies miško” instaliacijos temą apie gamtos grynumą ir trapumą, apie žmogaus ir gamtos santykį, jo svarbą Neringos salos išsaugojimui, bet tuo pačiu ir žmogiškosios veiklos pavojus supančiai aplinkai. Scenografiją papildys Audriaus Jankausko specialiai šiam projektui kuriamas šviesos dizainas, leidžiantis klausytojui ne tik muziką, bet ir jį supančią aplinką patirti kitaip, išryškinant gamtos galybę, grožį ir trapumą.

Renginys organizuojamas tęsiant kūrybinės audiovizualinį projektą “Grynumas” – tai muzikos, perspektyvinės instaliacijos bei šviesų dailės sintezė, kalbanti apie žmogus santykį su Neringos gamta. Šis santykis projekte atskleidžiamas per išskirtinio bei Kuršių nerijos gamtos peizažo patirtį ir nuolatinį balansavimą tarp natūralumo ir žmogaus daromo poveikio. Tai trijų menininkų – kompozitoriaus ir muzikanto Andriaus Mamontovo, vizualinių instaliacijų kūrėjos Jolitos Vaitkutės ir šviesų dailininko Audriaus Jankausko kuriamas projektas, įkvėptas Kuršių nerijos subtilumo.

 

1

DAUGIAU