ANDRIUS ŽLABYS SKAMBINA S. RACHMANINOVĄ

ANDRIUS ŽLABYS SKAMBINA S. RACHMANINOVĄ

J. Sibelius. Simfoninė poema „Finlandia“

S. Rachmaninovas. „Rapsodija Paganini tema“ fortepijonui ir orkestrui, op. 43

B. Bartók. Koncertas orkestrui

Andrius Žlabys, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Jurjen Hempel

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą, pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visa apimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. A. Žlabys fortepijono meną studijavo JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Šį vakarą A. Žlabys kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) „Rapsodiją Paganini tema“ – energingą, vitališką, siautulingais pasažais žaižaruojantį kūrinį fortepijonui ir orkestrui. Legendos apie garsiojo smuikininko ir kompozitoriaus Niccolò Paganini (1782–1840) talentą, sielą, parduotą velniui, ir visokios kitokios pramanytos ir nepramanytos istorijos pasklido dar N. Paganini esant gyvam. S. Rachmaninovo „Rapsodija Paganini tema“ – taip pat šių pasakojimų atspindys.

Koncerte taip pat skambės suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus (1865–1957) simfoninė poema „Finlandia“, kurios pagrindinė tema tapo neoficialiu Suomijos himnu, ir nuo pat premjeros Bostone didžiulės sėkmės sulaukęs vengrų muzikos kūrėjo Bélos Bartóko koncertas orkestrui (1943).

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos olandų dirigentas Jurjenas Hempelas. J. Sibeliaus dirigentų konkurse prizinę vietą laimėjęs dirigentas yra kviečiamas diriguoti Amsterdamo „Concertgebouw“, Sankt Peterburgo Marijos ir kituose garsiuose pasaulio teatruose.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Virtualus turas – puiki galimybė pavaikščioti po Vilniaus kongresų rūmų fojė, parterio ir balkono erdves. Šio turo pagalba taip pat galite išsirinkti jums labiausiai tinkamas vietas. http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

DAUGIAU