Baleto projektas „Kūrybinis impulsas” + „ArtVilnius’19”

Baleto projektas „Kūrybinis impulsas” + „ArtVilnius’19”

Baleto projektas „Kūrybinis impulsas” + meno mugė „ArtVilnius‘19“‘

Pirmą kartą – išskirtinė galimybė su vienu bilietu aplankytu du įspūdingus renginius. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) baleto trupės projektą „Kūrybinis impulsas VIII” ir 10-ąją meno mugę „ArtVilnius‘19“. Lankytojai ne tik galėsi pamatyti įspūdingus baleto pasirodymus, bet susipažinti su 66 galerijomis, 300 menininkų iš 20 šalių.

2012 m. LNOBT Baleto trupės vadovo K. Pastoro iniciatyva buvo surengtos choreografinės baleto trupės dirbtuvės, kurių tikslas buvo tapti neatsiejama savitą meninį įvaizdį siekiančios ugdyti baleto trupės dalimi. „Be naujų kelių, naujų raiškos formų, netgi naujos kalbos paieškų baletas būtų neįdomus menas, nepateikdamas žiūrovams staigmenų ir iššūkių, jis būtų miręs menas”, – tuomet sakė K. Pastoras. „Kūrybinio impulso“ metu baleto šokėjai turi galimybę tapti choreografais, tarsi „pasimatuoti“ šią profesiją, atskleisti savo talentus. Pagrindinis projekto kriterijus – profesionalumas, o toliau – laisvė ir fantazijos polėkis.

Šiemet „Kūrybinis impulsas“ rengiamas jau aštuntąjį kartą. Per tuos metus projektas išaugino savus choreografus, vieno jų, Martyno Rimeikio, išgarsėjusio debiutine miniatiūra Belaukiant Godo jau pirmajame projekte, darbai įtraukti į LNOBT baleto trupės repertuarą. Kūrybinis impulsas – didžiausios sėkmės sulaukęs projektas, pasukęs LNOBT baletą į pažangos kelią, išlaisvinęs visos LNOBT baleto trupės kūrybiškumą.

Aštuntojo „Kūrybinio impulso“ naujovė ir iššūkis choreografams – naujos erdvės atskleidimas, ribų išplėtimas, naujo amplua išbandymas. Visus metus vykęs LNOBT scenoje, šį kartą Kūrybinis impulsas debiutuoja „Art Vilnius“ mugės metu jos erdvėje. Savo miniatiūras koncerto metu pristatys baleto šokėjai – choreografai Vaida Šniurevičiūtė, Julija Stankevičiūtė, Jade Longley, Isaac Evans, Marta Navarro, Gohar Mkrtchyan, Aušra Krasauskaitė, Milda Luckutė, Dorotėja Navickaitė. Drąsa ieškoti naujų išraiškos priemonių, naujų šokio formų, visada yra įdomu ir sulaukia publikos dėmesio. Deja, šokio vyksmo efemeriškumas sukelia savotišką „ėjimo į nebūtį” jausmą, todėl džiugu, kad šį kartą koncertas bus parodytas ne vieną kartą.

Tik keturi pasirodymai išskirtinai meno mugėje „ArtVilnius‘19“:

Gegužės 31d. 16.00 ir 18.00 val.

Birželio 1d. 17.00 ir19.00 val.

Bilietų kainos:

Vienkartinis bilietas „Kūrybinis impulsas” + meno mugė „ArtVilnius‘19“‘ – 20 EUR

Studentai, senjorai, moksleiviai ir žmonėms su negalia, kurių bazinis darbingumas 25-55% – 17 EUR

Įsigijus šį bilietą, rekomenduojame pasilikti laiko mugės peržiūrai ir į vėlesnius pasirodymus ateiti anksčiau.

Meno mugė veiks pasirodymų dienomis veiks:

Gegužės 31 d. (penktadienis) 11.30–20.00 val.

Birželio 2 d. (sekmadienis) 11.30–18.00 val.

DAUGIAU