Bani Hill Band ir Dani Lança. Tbilisis – Barselona!

Bani Hill Band ir Dani Lança. Tbilisis – Barselona!

 
Sakartvelo ir viso Kaukazo žvaigždės Bani Hill Band šią liepą grįžta į Lietuvą su teigiama energija ir naujais kūriniais. Jauni, entuziastingi ir muzikaliai nepriekaištingi Bani – tikras delikatesas jūsų ausims ir akims – pakartoti tikrai verta.
Septyni „Bani Hill Band“ vyrai stulbinančiais vokalais, nepriekaištinga instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis stipriai prikausto dėmesį. Dainuoja visi – Sakartvelo unikalus daugiabalsis dainavimas yra pripažintas UNESCO pasaulio polifonijos šedevras, formavęsis šimtmečius ir perduodamas iš kartos į kartą. Drauge jie atlieka dainas iš įvairiausių tėvynės kampelių bei kitų Kaukazo tautų muziką, savyje apjungdami ištisą Kaukazo kultūrą.
Kiekvienas grupės narys išsiskiria savais sugebėjimais – klavišininkas Besik yra vienas geriausių operos bosų balsų visame Sakartvele, o akordeonistas Beso savo instrumentą sumeistravo pats – kiekvienais metais jis pagamina po kartvelietišką akordeoną. Pagrindinis grupės solistas Mate užburia ne tik savo balsu, bet ir nuostabia šypsena. Pilnas Bani Hill Band skambesys kuriamas kartvelų simboliu – trijų stygų panduriu, kartvelų akordeonu, rėminiu būgnu ir šiuolaikinės jėgos suteikiančiais klavišiniais, bosine gitara bei būgnais. Tradicinis panduris – gyvas paveldas, be kurio neįsivaizduojamos šalies tradicijos. Plačiai paplitęs visame Sakartvele, tradicičkai grojamas tiek moterų, tiek vyrų, panduris visada buvo teigiamų emocijų simbolis, be kurio neapsieina jokia šventė, o jei šeimą ištikdavo nelaimė, panduris būdavo slepiamas.
Įprasta, kad lietuvių bei kartvelų žmonės vieni kitus sutinka kaip gerus draugus. Taip pat ir muzikoje – šiltas kartvelų temperamentas mus žavi, pakylėja ir kviečia susiburti. Bani Hill Band labai mėgstami ir sėkmingai pasirodė didžiosiose scenose P. Korėjoje, Indijoje, Austrijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Izraelyje, Kazachstane, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, o į Lietuvą 2024 m. atvyksta jau penktąkart, iš kur vyks koncertuoti į „Viljandi“ festivalį Estijoje.
 
 
Vaizdo įrašai:
 
 
Atlikėjai
 
Mate Pirtskhelava – liutna (panduri), vokalas
Raul Bitsadze – liutna (panduri), vokalas
Beso Metreveli – kartvelų akordeonas
Goga Nikoladze – bosinė gitara
Gela Gogishvili – vokalas
Besik Kvitsiani – klavišiniai, vokalas
Beqa Miqadze – būgnai
 
 
 
Bani Hill Band apšildys Dani Lança (Portugalija/Ispanija)
 
Barselonoje gyvenantis portugalų menininkas Dani Lança pastaruosius 25 metus aktyviai dalyvavo šio emblematinio miesto gatvės ir pogrindžio muzikos judėjime. Tiesioginis Manu Chao rumbos stiliaus atstovas ir jo bendrakeleivis jau daugiau nei dešimtmetį, 2024 m. Dani pristato savo naują originalių dainų rinkinį kastiliečių (ispanų), portugalų ir anglų kalbomis solo formatu. Girdėsime kūrinius atspindinčius daugiakultūrę Katalonijos metropolio įvairovę ir energiją. Tai bus dinamiškas pasirodymas, sukurtas judėti ir šokti pagal Barselonos rumbos, afro ir lotynų ritmus ir melodijas. Solo koncertas su gitara, balsu ir sempleriu, įkvėptas Barselonos žmonių ir jų istorijų.
Dani Lança yra nepriklausomai išleidęs aštuonis albumus, dalijosi scena su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais, tarp jų Alpha Blondie, Caetano Veloso, Gilberto Gil ir kt.
 
 
Vaizdo įrašai:
 
 
 
 
                      Moksleiviams, studentams ir senjorams taikoma 20% nuolaida.
                      Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt
 
Vietos stovimos, tačiau norintiems atsisėsti turėsime kėdžių!
 
Koncertai vyks atsinaujinusiame Kirtimų kultūros centre, ką tik laimėjusiame Kultūros ministerijos premiją. Verta aplankyt!
 

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė: 3:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 
Senjorams, studentams ir moksleiviams – 20% nuolaida
DAUGIAU