Kompozitorius: Martynas Bialobžeskis
Šviesų dailininkas: Eugenijus Sabaliauskas
Scenarijų iš vengrų kalbos vertė: Asta Paulauskytė
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Renata Valčik
Režisieriaus asistentas: Matas Makauskas
Vaidina: Valentinas Masalskis, Viktorija Kuodytė, Gediminas Storpirštis, Martynas Berulis, Aleksas Kazanavičius, Jovita Jankelaitytė, Ina Kartašova, Saulius Sipaitis, Janina Matekonytė, Vytautas Taukinaitis, Kristina Andrejauskaitė, Ieva Kaniušaitė, Dovilė Šilkaitytė, Aušra Pukelytė, Sergejus Ivanovas, Neringa Varnelytė, Dalia Morozovaitė, Giedrė Giedraitytė, Lukas Petrauskas, Ignas Ciplijauskas, Karolis Kasperavičius, Matas Dirginčius, Matas Sigliukas
„Barbarai“ – antrasis vengrų teatro režisieriaus Árpádo Schillingo pastatymas Jaunimo teatre, pagal šiuolaikinės literatūros klasiko, Nobelio literatūros premijos laureato Johno Maxwello Coetzee romaną „Barbarų belaukiant“.
Romane pasakojama senstančio nežinomos imperijos teisėjo istorija. Iš „barbarais“ pramintų taikių stepių klajoklių atimtose žemėse įkurtame mažame pasienio mieste jis vykdo teisingumą ir laisvu nuo darbo metu tenkina savo slaptas aistras. Vieną dieną į teisėjo rankas patenka kareivių sučiuptų dviejų „barbarų“ – tėvo ir jo nepilnametės dukters – byla. Tėvą kareiviai nužudo dukters akyse, o ją pačią žiauriai kankina. Tai išmuša teisėją iš įprastų gyvenimo vėžių. Gailestis suluošintai merginai perauga į tėvišką globą, sužadinančią pamirštus jausmus. Teisėjas nusprendžia sugrąžinti merginą jos artimiesiems, tačiau už šį savo žygį sulaukia uolių imperijos tarnų neapykantos ir žiauraus keršto. Patyręs visuotines miestiečių patyčias ir egzekuciją, teisėjas virsta valkata, kovojančiu už savo gyvybę ir duonos kąsnį.
Romane tarsi matuojamos žmogiškumo ribos ir klausiama, kas gi yra tikrieji barbarai: negailestingai persekiojami ir kankinami vietiniai stepių gyventojai klajokliai žemdirbiai, žvejai ir amatininkai ar jų kančioms abejingi patys eiliniai miestiečiai ir juos sauganti Imperijos kariuomenė?
DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.
Renginio trukmė: 3 val. 30 min.
Pertraukos: Viena 15 min. pertrauka
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.
Nuolaidos:
– 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
– 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm.
Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
*Spektaklio metu rūkomos teatrinės cigaretės be tabako ir nikotino.