BAROKO ŠVIESOJE

BAROKO ŠVIESOJE

Atlikėjai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro virtuozai:

ANDRIUS RADZIUKYNAS (fleita)

ANDRIUS PUPLAUSKIS (fagotas)

ZBIGNEVAS LEVICKIS (smuikas)

IEVA SIPAITYTĖ (smuikas)

VYTAUTAS MARTIŠIUS (smuikas)

DAINIUS NARKEVIČIUS (smuikas)

TOMA BANDZAITYTĖ (smuikas)

RIČARDAS VYTAS (altas)

POVILAS JACUNSKAS (violončelė)

ARNAS KMIELIAUSKAS (violončelė)

ARŪNAS KUČINSKAS (kontrabosas)

VAIVA EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ (klavesinas)

Programa:

Johann Sebastian Bach – „Brandenburgo koncertas“ fleitai, smuikui, klavesinui ir

kameriniam ansambliui Nr. 5, D-dur

Preliudas b-moll solo klavesinui, BWV 923

Pēteris Vasks – „Peizažas su paukščiais“ fleitai solo

Georg Philipp Telemann – Sonata fagotui ir basso continuo f-moll

Georg Friedrich Händel – Sonata dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui, I ir II d.

Andrius Puplauskis – „Modernus barokas“ (solo improvizacija fagotui)

Antonio Vivaldi – „Žiema“ iš ciklo „Keturi metų laikai“, I–III d.

Arvo Pärt – „Fratres“ („Broliai“) dviem violončelėms ir kameriniam

ansambliui

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistai šį rudens vakarą kviečia praleisti jaukioje kamerinėje atmosferoje, klausantis barokinės muzikos šedevrų. „Tai iš tiesų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – sakė koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas.

Daugelis tikriausiai žino, kad žodis „barokas“ yra kilęs iš portugališko žodžio „barroco“, reiškiančio netaisyklingos formos perlą. Tokia ir visa barokinė muzika – įmantri tarsi brangakmenis ir užburianti savo šviesa. Šį vakarą „Baroko šviesoje“ susitiks klasikinis barokas ir šiuolaikinės jo interpretacijos. J. S. Bachas, G. Ph. Telemannas, G. F. Händelis, A. Vivaldis – tai vardai tų baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII–XVIII a. muzika. Koncerte jie išradingai susipins ir kurs dialogus su šiuolaikiniais kūriniais – fleitininko Andriaus Radziukyno atliekamu impresionistiniu, tapybišku ir jausmingu P. Vasko „Peizažu su paukščiais“ solo fleitai ir vieno žymiausių fagotininkų Lietuvoje Andriaus Puplauskio barokine improvizacija solo fagotui. Koncerte taip pat skambės hipnotizuojančiu įtaigumu pasižyminti A. Pärto kompozicija „Fratres“, jungianti gaivališką energiją ir didingą ramybę, atspindinti akimirkos ir amžinybės sandūrą.

Specialiai šiam koncertui surinkta ypatinga muzikantų sudėtis, kurių dauguma – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijai. Neskaitant darbo orkestre, muzikantai groja žymiuose, pripažinimo sulaukusiuose kameriniuose ansambliuose: Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete, Ieva Sipaitytė – kvartete „Chordos“, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – ansamblyje „Musica Humana“, Povilas Jacunskas – trio „FortVio“, Arnas Kmieliauskas – ansambliuose „Microorkéstra“ ir „Twenty Fingers Duo“.

LVSO inf.

DAUGIAU