BAROKO ŠVIESOJE

BAROKO ŠVIESOJE

Koncertas skirtas J. S. Bacho 333 gimimo metinėms

Solo klavesinu groja Vaiva Eidukaitytė-Storastienė

(Lietuvos kamerinis orkestras)

J. S. Bach. „Brandenburgo koncertas“ Nr. 5 fleitai, smuikui, klavesinui ir kameriniam ansambliui

J. S. Bach. Preliudas b-moll, BWV 923 solo klavesinui

P. Vasks. „Peizažas su paukščiais“ solo fleitai

G. Ph. Telemann. Sonata fagotui ir basso continuo f-moll

G. F. Händel. Sonata dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui, I ir II d.

A. Puplauskis. „Modernus barokas“ (solo improvizacija fagotui)

A. Vivaldi. „Žiema“ iš ciklo „Metų laikai“, I ir II d.

A. Pärt. „Fratres“ (liet. „Broliai“) dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui

Andrius Radziukynas, fleita

Andrius Puplauskis, fagotas

Zbigniev Levicki, smuikas

Ieva Sipaitytė, smuikas

Vytautas Martišius, smuikas

Monika Vasiliauskaitė, smuikas

Dainius Narkevičius, smuikas

Toma Bandzaitytė, smuikas

Ričardas Vytas, altas

Povilas Jacunskas, violončelė

Arnas Kmieliauskas, violončelė

Arūnas Kučinskas, kontrabosas

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistai šį rudens vakarą kviečia praleisti jaukioje kamerinėje atmosferoje, klausantis barokinės muzikos šedevrų. „Tai iš tiesų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – sakė koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas.

Daugelis tikriausiai žino, kad žodis „barokas“ yra kilęs iš portugališko žodžio „barroco“, reiškiančio netaisyklingos formos perlą. Tokia ir visa barokinė muzika – įmantri tarsi brangakmenis ir užburianti savo šviesa. Šį vakarą „Baroko šviesoje“ susitiks klasikinis barokas ir šiuolaikinės jo interpretacijos. J. S. Bachas, G. Ph. Telemannas, G. F. Händelis, A. Vivaldis – tai vardai tų baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII–XVIII a. muzika. Koncerte jie išradingai susipins ir kurs dialogus su šiuolaikiniais kūriniais – fleitininko Andriaus Radziukyno atliekamu impresionistiniu, tapybišku ir jausmingu P. Vasko „Peizažu su paukščiais“ solo fleitai ir vieno žymiausių fagotininkų Lietuvoje Andriaus Puplauskio barokine improvizacija solo fagotui. Koncerte taip pat skambės hipnotizuojančiu įtaigumu pasižyminti A. Pärto kompozicija „Fratres“, jungianti gaivališką energiją ir didingą ramybę, atspindinti akimirkos ir amžinybės sandūrą.

Specialiai šiam koncertui surinkta ypatinga muzikantų sudėtis, kurių dauguma – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijai. Neskaitant darbo orkestre, muzikantai groja žymiuose, pripažinimo sulaukusiuose kameriniuose ansambliuose: Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete, Ieva Sipaitytė – kvartete „Chordos“, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – ansamblyje „Musica Humana“, Povilas Jacunskas – trio „FortVio“, Arnas Kmieliauskas – ansambliuose „Microorkéstra“ ir „Twenty Fingers Duo“.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Virtualus turas – puiki galimybė pavaikščioti po Vilniaus kongresų rūmų fojė, parterio ir balkono erdves. Šio turo pagalba taip pat galite išsirinkti jums labiausiai tinkamas vietas. http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

DAUGIAU