BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius

BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius

Monospektaklis pagal O. Tokarczuk romaną „Bėgūnai“

Režisierius: Jonas Kuprevičius
Scenografas: Šarūnas Tadijošaitis
Kompozitorė: Gabrielė Dikčiūtė
Judesio konsultantė: Vesta Grabštaitė
Vaizdo projekcijų autorius: ​​​​​​Pijus Chraptavičius
Šviesų dailininkas: Tomas Juozapaitis
Režisieriaus asistentas: Matas Makauskas
Vaidina: Aldona Vilutytė

Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk romanas ,,Bėgūnai“ – daugiasluoksnis kūrinys, kelionė laiku, pasauliu ir sąmonės klodais. Ši kelionė yra po išorinį ir vidinį pasaulius, kurie žmogui neišvengiamai reiškiasi savo fragmentiškumu. O. Tokarczuk nardina skaitytoją į paslaptį, patį pasaulio rūką, kuriame klaidžioja žmogus. Taip daugiasluoksnis kūrinys reiškiasi kaip paslaptinga, asmenybę keičianti jėga.

Neabejotinai egzistencinis tekstas įkvėpė aktorę Aldoną Vilutytę ir režisierių Joną Kuprevičių – skirtingų teatro kartų kūrėjus – sukurti kamerinį spektaklį, kuriame romano temos būtų nagrinėjamos per intymų vienos moters buvimą su savimi. Buvimą, bandant apčiuopti mąstymą, kuris, nors ir baigtinis, iki pat pabaigos neišvengiamai kinta, niekados nenutyla ir juda iš vieno taško į kitą. Buvimą, bandant būti nematoma pasaulio ir žmonių stebėtoja, mokantis priimti savo nerimą bei bėgimą. Tai – vaizduotės kelionė per buities ir būties struktūras, stebint jas per mažą sąmonės objektyvą. Kaip rašo O. Tokarczuk, pasaulį įmanoma matyti tik fragmentiškai, kitokio nebus. Yra momentų, trupinių, laikinų konfigūracijų, kurios, vos susidariusios, bemat vėl suyra. Gyvenimas? Nieko tokio nematyti; matau linijas, plokštumas, kūnus ir kaip jie keičiasi laikui bėgant. O laikas atrodo lyg elementarus prietaisas smulkiems pokyčiams matuoti, mokyklinė liniuotė su paprastinta skale – joje viso labo trys padalos: buvo, yra ir bus.

Aldona Vilutytė nuo 1995m. kuria vaidmenis įvairiuose teatruose. Yra sukūrusi daugiau nei 70 vaidmenų Keistuolių teatre, Teatro laboratorijoje „Atviras ratas“, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, „ OKT“, „NO THEATRE“ , „Meno ir mokslo laboratorija“ ir t. t. Taip pat filmuojasi kine bei televizijoje, yra laidų vedėja,  garsina ir dubliuoja filmus LRT, įgarsina audioknygas, vaidina radijo pjesėse, kuria poezijos vakarus. Nacionaliniame Kauno dramos teatre 2019 m. režisavo spektaklį „Bestuburiada“. Yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė. Literatūrinių vakarų ciklo „Literariumas“ idėjos autorė ir režisierė.

Jonas Kuprevičius – jauniausios kartos teatro režisierius, 2023 metais baigė teatro režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas – Gintaras Varnas). Dar besimokydamas ketvirtame kurse, debiutavo su spektakliais „Baseinas. Be vandens“ (Kauno kamerinis teatras) ir „Camino Real“ (Juozo Miltinio dramos teatras). Šiuo metu jaunasis kūrėjas yra Jaunimo teatro programos „Black Box“ dalyvis, teatre reziduojantis režisierius.

 

Premjera: 2024 m. balandžio 19 d.

Daugiau apie spektaklį

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.

Durys atidaromos: 30 min. iki spektaklio pradžios
Pertraukos: nėra
Trukmė: 1 val.
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Amžiaus cenzas: Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.

Nuolaidos:
– 10 proc. nuolaida studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm. 
 

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

DAUGIAU