Bilietas su ekskursija (lietuvių kalba)

Bilietas su ekskursija (lietuvių kalba)

MUGĖS DARBO LAIKAS 

Spalio 7 d. (penktadienis)  14.00–20.00
Spalio 8 d. (šeštadienis)    11.30–20.00
Spalio 9 d. (sekmadienis)  11.30–18.00

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“

Spalio 7-9 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“.

Šiemet jau tryliktą kartą vykstančios meno mugės „ArtVilnius’22“ tema – ekologija, ypatingą dėmesį skiriant instaliacijos ir skulptūros žanrams. Mugės viešnia – Ukraina, kurios menininkų kūryba bus pristatyta įvairiuose programos segmentuose.  „ArtVilnius’22“ programoje dalyvaus 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Kasmet renginį aplanko apie 23 tūkst. lankytojų.

„ArtVilnius“ Projektų zonoje lankytojai galės susipažinti su pasaulinio garso menininkų parodomis, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis jungtiniame projekte „Karščiuojantys kūnai“ (kuratorius Valentinas Klimašauskas). Dalyviai:

– Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK;
– Lewben Art Foundation
– Šiuolaikinio meno centras
– Jono Meko Vizualiųjų menų centras
– Vilniaus dailės akademija, meno doktorantūros studentai.
– Individualūs menininkų projektai: Danas Aleksa, Madeleine Andersson, Anna K.E. ir Florian Meisenberg, Oleksiy Radinski ir Marija Žiemytė
– Video filmų programa.

Mugės erdvėse vyks tradicinė tarptautinė skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“ (kuratorius Vytenis Burokas), kurioje bus  pristatyti 29 individualių menininkų projektai, atrinkti iš 120 paraiškų.

„ArtVilnius’22“ metu sudaryta tarptautinė meno profesionalų komisija ir lankytojai išrinks geriausius mugės dalyvius – galerijas, menininkus ir kūrinius. Interaktyvioje LRT studijoje vyks diskusijos, paskaitos ir pranešimai įvairiomis meno temomis. Lankytojai turės galimybę dalyvauti menotyrininkų vedamose ekskursijose po mugę, iš anksto išsirinkti įsigyti patinkančius mugės darbus jau dabar galima elektroniniame mugės dalyvių kataloge Artvilnius.com/lt/katalogas.  Paraleliai su „ArtVilnius’22“ vilniečiai ir miesto svečiai spalio 7 dieną, penktadienį, naktinėti po rinktines galerijas ir institucijas kvies meno festivalis „Art After Hours“.

„ArtVilnius’22“ organizatorius – Lietuvos meno galerininkų asociacija. Mugės vadovė – Diana Stomienė.  „ArtVilnius’22“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, ypatingasis partneris – „Lewben“, mecenatė – advokatų kontora „Cobalt“.

Daugiau informacijos ir visus mugės dalyvius rasite interneto puslapyje www.artvilnius.com/lt.

MUGĖS DARBO LAIKAS 

Spalio 7 d. (penktadienis)  14.00–20.00
Spalio 8 d. (šeštadienis)    11.30–20.00
Spalio 9 d. (sekmadienis)  11.30–18.00

www.artvilnius.com

DAUGIAU