Bonobo – Fragments Tour 2022

Bonobo – Fragments Tour 2022

Ou ye! Į Vilnių žiemą grįžta britų elektroninės muzikos žvaigždė Bonobo

Gerų koncertų banga Lietuvoje nežada nuslūgti. Visuomet tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną klasišką koncertą. Į sostinę grįžta net 5 „Grammy“ nominantas, puikus muzikantas, pasaulyje pripažintas prodiuseris ir didžėjus iš Didžiosios Britanijos Bonobo.

Bonobo pasirodymas Vilniuje suplanuotas gruodžio 13 dieną koncertų salėje „Compensa“ ir tai yra dar viena nuostabi žinia.

Išankstiniai koncerto reikalai

Išankstiniai bilietai visada pigiau. Bilietų į Bonobo pasirodymą sostinėje vieša prekyba prasidės penktadienį, birželio 10 d., tačiau jau šiandien jo talento gerbėjai Lietuvoje gali įsigyti išankstinius bilietus. Tiesa, tam reikia kodo iš „8 Days A Week”. Parašyk jiems žinutę feisbuke, tau bus suteiktas specialus kodas ir taip sutaupysi. Win/win. Bonobo vertas kiekvieno lietuviško euro ir tokio koncerto. Kodai galios labai ribotą laiką. Pigiausių bilietų prekyba startuoja birželio 8 d. nuo 10 val. ryto. Toks presale’as baigiasi birželio 10 d. 10 val. Žanro klasika – bilietai patys nenusipirks, o pigiausių užteks greičiausiems.

Tai yra dar viena didelė naujiena. Vilnius vėl tapo viena Bonobo turo stotelė pasauliniame ture. Jis yra su niekuo nesupainiojamas artistas, stabiliai kylantis į viršų net du dešimtmečius. Jį esat girdėję jei ne savo, tai bent draugo su geru skoniu ausinėse.

Tiesa, „8 Days A Week” organizuoja pasirodymą ne tik mūsų Vilniuje, bet ir Taline. Čia gruodžio 14 d. turėtų būti pažymėta raudonai – Bonobo savo šou atveža į „Noblessner Valukoda“ koncertų salę, kurią organizatoriai jau patikrino su fantastiškais „Jungle“. Į abu Baltijos šalių miestus Bonobo su muzikantų grupe ir nauju šou atvyks pristatyti naujausio savo albumo „Fragments“, išleisto po penkerių metų pertraukos.

Apie Bonobo

Bonobo, kurio tikrasis vardas Simonas Greenas, varo jau nuo 1999-tųjų, savo sąkaitoje turi septynis albumus, krūvą EP, singlų ir išparduotas prestižines sales. Jam atskiro pristatymo tikrai nereikia. Bonobo dirba su tokiais vardais kaip „Gorillaz“, „London Grammar“, Michael Kiwanuka, kuris šią savaitę taip pat pasirodys Vilniuje, Erykah Badu, Joji, Jamila Woods, Bajka, Jordan Rakei ir daug kitų muzikos šviesulių.

Penkios „Grammy“ nominacijos yra tik maža dalis Bonobo karjeros. Kritikų teigimu, Bonobo visada sugebėjo įpūsti gyvybės pabodusiam žanrui ir jo keliui. Pats „Pitchfork“ britą yra pavadinęs „pagrindine dowtempo elektronikos figūra“. O tai išgirsti iš šių snobų kritikų yra labai daug.

Naujausias jo darbas „Fragments“, sukurtas per pandemiją, yra emociškiausias ir intensyviausias jo leidinys iki šiol. Jei visi kiti jo albumai gimė iš kelionių ir žmonių, šis gimė iš izoliacijos pandemijos metu ir kitų neramumų pasaulyje. Iš pradžių iš idėjų, fragmentų ir eksperimentų sudėtas albumas galiausiai tapo kūrybiškiausiu jo įrašu, kurį itin paskatino Greeno pabėgimas į laukinę gamtą. Net sceninį vardą Bonobo jis pasirinko ne be reikalo. Viskas organiškai susilieja į visumą.

Vien pasižiūrėjus į jo instagramą galima suprasti, kad gamta ir naktis jam – stiprūs įkvėpimai, iš kurių maži fragmentai ir gimsta. Bonobo yra labai vizualus ir artistas ir savo pasirodymus apgalvoja iki smulkiausių detalių. Tikras estetas ir savo žanro lyderis. Visa Amerikos gamta, ypač Mirties Slėnis, jam tapo didžiausiu paskatinimu naujai kūrybai ir privertė atsigręžti į save.

Jis nemėgsta nostalgijos – gyvena tuo, kas yra dabar. Bonobo sukūrė viltingą pandemijos įrašą, kuriame daug vietos sielvartui ir gražiai naujo mūsų gyvenimo pradžiai. „Fragments“ yra vidinės kovos, izoliacijos ir mūsų visų sugrįžimo po pandemijos garsas. Tai priminimas, kaip iš liūdesio ir vienišumo gali gimti viltis“, – sako pats Bonobo.

Gyvi jo pasirodymui nėra tik elektronikos šou prie pulto. Jis keliauja su didžiule muzikantų grupe, tarp kurių – pučiamieji, styginiai, sintezatoriai ir daug kitų instrumentų, kurie leidžia muziką pajausti dar gyviau. Jis yra puikus pavyzdys, kaip gali evoliucionuoti atlikėjas – pradėjęs nuo visiškai minimalistinio skambesio, jis su kiekvienu albumu įtraukia vis daugiau elementų, malonių ausiai. Vien ko vertas „The North Borders“ turas, kuriame per 18 mėnesių britas sugrojo 175 pasirodymus 2 milijonams klausytojų.

Bonobo mūsų Vilnių jau pažįsta. 2014-taisiais, duodamas interviu lietuviškai žiniasklaidai prieš pasirodymą sostinėje, jis sakė: „Nesistenkite tapti kieno nors dalimi. Kurkite savo. Kurkite tokią muziką, kuri ateina iš jūsų, o ne iš apmąstymų, kokią muziką reikėtų kurti. Jei kurdamas muziką nori, kad ji patektų į kokią nors jau egzistuojančią sceną, tai nebus įdomu. Reikia bandyti sukurti ką nors kitaip. Ką nors savo. Tai yra pats svarbiausias dalykas”. Jis vis dar laikosi šio principo. Akivaizdu, kad jam puikiai sekasi.

Taip, tai tiesa! Bonobo grįžta į Vilnių gruodžio 13 d. ir taps mūsų žiemos garso takeliu. Tai artistas, kurį galima pamatyti kelis kartus ir nustebti iš naujo. Patvirtinta, kad į sostinę jis atsiveš didžiulę keliolikos žmonių komandą, kuriančią magiją scenoje ir už jos ribų. Mūsų neapleidžia jausmas, kad tai bus gražiausias žiemos pasirodymas ir labai gera dovana sau ar kitam.

Fone – nuostabus Bonobo pasirodymas, skirtas „KEXP“
https://youtu.be/dRrlo5Retng

Nuorodos, muzika, viską ten
www.bonobomusic.com
www.facebook.com/bonoboofficial
www.twitter.com/si_bonobo
www.instagram.com/si_bonobo
www.youtube.com/user/BonoboVids
 

Durys atidaromos: ~19:00
Pradžia: ~20:00
Renginio trukmė: ~3 val. 
Pertraukos: yra
Renginio kalba: anglų
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio
DAUGIAU