Carsten Brandau.TRIJULIS AUKŠTYN KOJOM, rež. Giedrė KRIAUČIONYTĖ

Carsten Brandau.TRIJULIS AUKŠTYN KOJOM, rež. Giedrė KRIAUČIONYTĖ

Spektaklis 5–7 metų vaikams

Režisierė — Giedrė KRIAUČIONYTĖ

Scenografas — Antanas DUBRA, Vladas SUNCOVAS

Kompozitorė — Karolina KAPUSTAITĖ

Vaidina: Kirilas GLUŠAJEVAS, Marius ČIŽAUSKAS, Jovita JANKELAITYTĖ

Šiame spektaklyje pasaulis turi savo tvarką ir sistemą ir už tai padėkoti galime skaičiams. Ir šiame logiškame bei sistemingame pasaulyje gyvena du draugai – Vienulis, kuris visada pirmas, ir Dudulis, kuris visada antras. Mat sekos, kad po vieno visada eina du, nieku gyvu negalima sumaišyti, nes tada, pasaulis apvirs aukštyn kojomis. Tačiau tik Vienuliui iš tiesų patinka tokia sistema. Duduliui nepatinka visada likti paskutiniam, bet jis bijo, kad jei bent sykį, ką nors padarys pirmas, pasaulis apvirs aukštyn kojomis. O to tai jau tikrai niekas nenori. Dudulio problema išsispręstų, jei prie jų prisijungtų Trijulis. Tuomet Dudulis nebebūtų paskutinis, o būtų vidurinis. Bet Vienulis nemoka skaičiuoti iki trijų, todėl nenori priimti Trijulio draugauti. O Trijuliui, nusišvilpti į skaičių seką. Jis nenori būti trečias. Jis nori pakeisti visą sistemą ir apversti pasaulį aukštyn kojomis. Trijulis supyksta ir iš tiesų apverčia pasaulį aukštyn kojomis, paklausdamas Vienulio ir Dudulio: „Jūs vis sakote: aš pirmas, aš antras, bet pirmas ir antras – kieno? Kas jūs esate? Kas jūs tokie?

Režisierė Giedrė Kriaučionytė: Laisvai ir komiškai žaidžiant žodžiais, erdve, lingvistiniais pasikartojimais ir skaičių seka kuriamas švelniai ironiškas ir kartu beckettiškai absurdiškas pasakojimas apie pačius esmingiausius dalykus: kas aš, kas tu ir kaip mes galime sugyventi drauge?

Šis spektaklis vaikams vaizdžiai pasakoja apie du draugus, kurie turi savo taisykles ir jų šventai laikosi. Jame mokomasi priimti kitokį, kitaip mąstantį, kitaip į pasaulį žvelgiantį, bet draugauti norintį žmogų. Kaip lengvai ir kiek daug taisyklių mes susikuriame, kurios taip smarkiai mus atitolina nuo savęs, nuo to, kas esame iš tikrųjų. Tai kelia dabar ypač svarbų klausimą – kaip priimti kitokį negu tu? Tad šis spektaklis VISIEMS, kam daugiau nei ketveri. 

***

Carsten Brandau (g. 1970 m. Hamburge) – mūsų laikų Beckettu vaikams vadinamas vokiečių dramaturgas, rašantis pjeses teatrui. „Trijulis aukštyn kojom“ (Dreier steht Kopf, 2012) – „Mülheimer KinderStücke“ ir olandų bei vokiečių vaikų ir jaunimo literatūros konkurso „KAAS & KAPPES“ prizais apdovanota pjesė vaikams, kurią išvertė Rūta Jonynaitė ir kurios skaitymas buvo pristatytas LNDT 2017 birželį (režisuotas Giedrės

DAUGIAU