Common People x VDFF: Anny

Common People x VDFF: Anny

Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas ???????????????????????? ???????????????????????? kartu su Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu kviečia į vienintelį filmo ANNY (rež. Helena Třeštíkova, 2020) seansą Kaune.

Po filmo peržiūros vyks pokalbis su Monika Staugaityte – filologe, paskyros, skirtos edukacijai apie seksualinio darbo industriją „Paleistuvės“ įkūrėja, striptizo šokėja.

Apie filmą:

Anny – guvi ir stipri pensinio amžiaus moteris. Verstis prostitucija ji pradėjo būdama 46-erių. Anny taip pat dirba metro stotyje, kur renka pinigus už įėjimą į tualetą. Filme moteris pasakoja savo gyvenimo istoriją nuo 1996 iki 2012 metų. Ją slegia pašlijusi anūko ir dukros sveikata, tačiau kasdienybėje Anny – kaip visi žmonės: šypsosi savo klientams, perka darbinius drabužius ir, rodos, nesureikšmina nei savęs, nei savo profesijos. Retsykiais Anny pasipuošia ir lipa ant scenos. Pasirodymus rengia moterys, įsteigusios sekso darbuotojus vienijančią nevyriausybinę organizaciją. Vakaro dainos – vienas iš būdų pasakyti pasauliui, kad jos nori saugaus darbo ir ramaus gyvenimo.

Dokumentika, Čekijos Respublika, 2020, čekų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, 67 min.

Čekų dokumentikos meistrė Helena Třeštíkova fiksuoja iš pažiūros paprasto žmogaus ypatingą gyvenimą. Nuo 1974 m. Třeštíkova sukūrė per penkiasdešimt dokumentinių filmų žmonių santykių ir socialinėmis temomis. Galiausiai susidomėjo „ilgalaikio stebėjimo“ (angl. long-term observation) kinematografija, kai filmo kūrimas trunka ilgą laiką stebint herojų gyvenimus. Šį metodą ji taikė filmuodama ANNY.

Bilieto kaina – 3 Eur (1,5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims su negalia). Renginio vietoje bilietų įsigyti nebus galima.

—————————————————————————————————————-

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas ???????????????????????? ???????????????????????? (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) – seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse. Festivalio programą sudaro kūrybinės dokumentikos darbai. Šiemet festivalis vyksta rugsėjo 23–spalio 3 d. „Skalvijos“ kino centre, spalio 1 d. – Kauno menininkų namuose, spalio 8–10 d. kino teatre „ArleKinas“ ir virtualiai.

Daugiau informacijos: www.vdff.lt

DAUGIAU