DANGUS YRA VISUR | Šv. Velykų koncertas

DANGUS YRA VISUR | Šv. Velykų koncertas

DANGUS YRA VISUR | Šv. Velykų koncertas

 

Choras „Jauna muzika“

Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas

Styginių kvartetas „Mettis“

 

Donatas Bagurskas (kontrabosas)

 

Choras Jauna muzika antrąją šv. Velykų dieną kviečia švęsti pavasarį kartu muzikos apsuptyje. Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės amerikiečių kompozitorės Caroline Adelaide Shaw kūrinių Lietuvoje premjeros.

Caroline Shaw – muzikė, judanti tarp vaidmenų, žanrų ir medijų, siekdama sukurti garsų pasaulį, kuris iki šiol negirdėtas, bet visada egzistavo. Už kūrinį Partita for 8 Voices 2013 m. kompozitorė apdovanota Pulitzer muzikos premija, o 2022 m. pelnė Grammy apdovanojimą už geriausią šiuolaikinę klasikinę kompoziciją Narrow Sea. Ji dirbo su įvairiais menininkais, įskaitant Rosalía, Renée Fleming ir Yo Yo Ma, taip pat prisidėjo prie muzikos filmuose ir televizijos serialuose, įskaitant „Fleishman is in Trouble“, „Bombshell“, „Yellowjackets“, „Maid“, „Dark“ ir Beyonce’s „Homecoming“.

„Kontraboso dainius“ – tokiu epitetu po vieno iš koncertų apdovanotas kontrabosininkas Donatas Bagurskas yra savo instrumento ambasadorius tiek Lietuvoje, tiek svetur. Baigęs J. Naujalio muzikos gimnaziją bei LMTA, D. Bagurskas 2000–2010 m. buvo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, grojo kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, vėliau buvo Lietuvos kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteris. Šiuo metu atlikėjas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteris.

Styginių kvartetas „Mettis” – Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Tomas Petrikis (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė) – vienas ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvų. Kvartetas yra surengęs koncertus prestižinėse salėse ir festivaliuose visame pasaulyje, įskaitant Wigmore Hall Londone, Konzerthaus Berlyne, Laeiszhalle Hamburge, Calouste Gulbenkian Lisabonoje, Washington Galery of Arts Vašingtone, Tel Avivo dailės muziejuje, YMCA Jeruzalėje, Hotel des Invalides Paryžiuje. 2019 m. jie išleido bendrą kompaktinę plokštelę su pianiste Mūza Rubackyte, o 2022 m. – kvarteto plokštelę su L. van Beethoven’o kūriniais.

 

PROGRAMA

Caroline Shaw kūrinių Lietuvoje premjeros:

Dolce cantavi

And the swallow

Its motion keeps

Plan & Elevation

And So

To the Hands

 

Vietos salėje be numeracijos.

 

1

DAUGIAU