Džiazo festivalis „Nida Jazz Maratonas 2019“

Džiazo festivalis „Nida Jazz Maratonas 2019“

Rugp. 1 (ketvirtadienis) ( Prie švyturio ) – 21 val.

1. Girmantė ir Andrejaus Polevikovo trio ( Lietuva )

2. Luca Giordano Band ( Italija )

Rugp. 2 ( penktadienis) ( Prie švyturio ) – 21 val.

1. Peter Weiss group ( Vokietija )

2. Theo Crocker group ( JAV )

Rugp. 3 ( šeštadienis ) ( Prie švyturio ) – 21 val.

1. Jussi Fredriksson Trio ( Suomija)

2. Antonio Lizana group ( Ispanija )

Trimitininkas, kompozitorius ir daugeliu instrumentu grojantis Theo Croker yra žinomo trimitininko Doc Cheatham anūkas ir buvęs legendinio džiazo trimitininko Donald Byrd studentas. Jis natūraliai seka vidinį potraukį kurti, nes pradėjo groti trimitu dar klausydamasis, kaip Niujorke groja Doc Cheatham, paauglystėje mokėsi Douglas Anderson menų mokykloje Džiaksonvilyje, o profesionalias muzikanto studijas tęsė Oberlin koledžo muzikos konservatorijoje. Pradėjęs profesionalaus muzikanto karjerą Theo Croker yra nuolatos kviečiamas dirbti su žinomais hiphopo atlikėjais J. Cole, Commmon, Ari Lennox ir kitais.

Theo Croker – savo muziką apibūdina kaip intymų „tamsių kasdienybės ritualų“ tyrinėjimą, kuris yra lyg jo asmeninių, dvasinių ir kūrybinių patirčių atspindys. Star People Nation projektas yra jo provokacinių ir itin aistringų, visas ribas peržengiančių kompozicijų kolekcija, kuri kalba su mūsų didingesne žmogiškąja egzistencija. Atlikėjo koncertai užburia ne tik muzika, bet ir pasirodymo stiprumu.

Theo Croker (Trimitas)

Mike King (Klavišiniai)

Nick Jurd (Bosinė gitara)

Shekwoaga Ode (Mušamieji)

„The good View“ – naujas būgnininko Peter Weiss projektas apjungiantis geriausius muzikantus iš Nordrhein-Westfalen. Grupės muzikantai yra aukščiausios klasės instrumentalistai ir turi puikią reputaciją Vokietijoje ir pasaulyje. Sebastian Sternal yra tris kartus laimėjęs Vokietijos džiazo „Echo“ ir buvo pripažintas geriausiu džiazo pianistu Vokietijoje. Ryan Carniaux (iš Niujorko) yra trimito profesorius garsiajame Folkwang Music+ universitete. Hendrika Entzian laimėjo WDR Jazzaward už kompoziciją ir aranžavimą, o Kristina Broderson yra ne tik Lee Konitz studentė, bet ir jo scenos partnerė. Visi jie puikiai jaučia vienas kitą scenoje ir komunikuoja per muziką. Grupės programą sudaro jų pačių kurti originalūs kuriniai ir keletas džiazo standartų.

Ryan Carniaux (Trimitas)

Sebastian A. Sternal (Klavišiniai)

Hendrika Entzian (Kontrabosas)

Peter Weiss (Mušamieji)

Kristina Brodersen (Saksofonas)

Italas Luca Giordano persikėlė į Čikagą sulaukęs 25 metų, kur įgijo vertingos patirties grodamas kartu su Čikagos bliuzo meistrais. Jis pasirodė scenoje su tokiais grandais kaip: Sharon Lewis, Willie “Big Eye” Smith, Les Getrex, JW Williams, James Wheeler & the Rosa’s Lounge All-Stars. Gitaristas, grupės lyderis, dainininkas ir dainų autorius Luca Giordano tapo vienu iš geriausių bliuzo talentų iš Europos atliekantis tiek savo muziką, tiek dalyvaudamas projektuose su kitais muzikos atlikėjais.

„Labai jausmingai sujungdamas bliuzą, džiazą ir funką Giordano rodo, kad jis yra vienas iš pirmaujančių bliuzo atlikėjų iš Europos ir kad jis gali būti vienoje gretoje su geriausiais pasaulyje. Luca Giordano dainų rašymas rodo jo patirti, brandumą ir sudėtingumą bei kokybę. Jo muzikantai yra nepailstantys, o grupė yra pasiruošusi iššūkiams atlikdami kiekvieną dainą su jaudinančiu ir intensyviu atsidavimu. Labai rekomenduojama bliuzo mėgėjams, kurie nori išgirsti, ką reiškia tikrasis bliuzas ir koks bliuzas gali būti.“

STEVE JONES – CROSSROAD BLUES SOCIETY ILLINOIS USA

Luca Giordano (Gitara ir vokalas)

Abramo Riti (Klavišiniai)

Walter Cerasani (Bosinė gitara)

Lorenzo Poliandri (Mušamieji)

Pianistas ir kompozitorius Jussi Fredriksson yra vienas ryškiausių atlikėjų Suomijos džiazo padangėje. Neseniai išleidęs naują albumą pavadinimu „!“ jis aplankė pasaulį su albumo pristatymo turu. Visas albumo kompozicijas sukūrė pats Jussi Fredriksson.

Šis albumas ypač išryškina jo sugebėjimą rašyti energingas ir novatoriškas kompizicijas savo trio, kurios tuo pačiu išlaiko tokių džiazo meistrų, kaip Ahmad Jamal ir Thelonious Monk, tradiciją. Nepaisant šios džiazo tradicijos, grupė kuria labia savitą muziką ir neabejotinai yra receptą, kaip perkeitki savo idėjas per muziką. Šis albumas buvo kuriamas Paryžiuje ir apie tai J. Fredrikssonas sako: „Paryžiaus šaligatviai ir galerijos gali būti girdimos muzikoje. Tai yra tipinis Paryžiaus etapas, kurį neabejotinai patiria daugelis muzikantų“.

Jussi Fredriksson (Klavišiniai)

Jori Huhtala (Bosinė gitara)

Mika Kallio (Mušamieji)

Girmantė ir Andrejaus Polevikovo trio – stage comrades for several years. The singer and musicians brightly shine in the music scene of Lithuania, touring as well as recording new music. This time, the program was inspired by the CD Ethnic Mood released by Andrejus several years ago. This pianist’s debut album for all fans of intellectual music has revealed a colorful mood in which national authenticity and the freedom of modern jazz blend together into a common sound. In the album, the creator was able to master these two distinct genres: folklore and jazz. One of the vocals who contributed to the album – Girmantė Vaitkutė is very close to folk songs, because with them the performer grew, and now with the Andrejaus Polevikovo trio they continue to develop the connection between folk music and jazz.

Andrejus Polevikovas (Piano)

Denis Murašov (Double bass)

Augustas Baronas (Drums)

Girmantė Vaitkutė (Vocal)

Flamenko kraujas Antonio Lizana venomis pradėjo tekėti nuo ankstyvos jaunystės, o prie to neabejotinai prisidėjo ir gimimo vieta –San Fernando, iš kurios kilęs ir garsusis flamenko atlikėjas Camaron da la Isla.

Studijuodamas klasikinę muziką ir džiazą Antonio Lizana liko ištikimas flamenko ritmams, būtent dėl to ir gimė projektas „Antonio Lizana Group“. Šis projektas yra paremtas tiek tradiciniu flamenko, tiek moderniu džiazu.

Flamenko ir džiazo grandai itin vertina Antonio Lizaną; „Viskas ką daro Antonio yra įspūdinga!“ – teigia ispanų saksofonininkas Jorge Pardo. Lamari, iš grupės „Chambao“, sakė, kad Antonio muzika paliko ją be žado. Daininikas Javier Ruibal pabrėžė „nepaprastą tiltą, kuriuo Antonio Lizana sujungė džiazą ir flamenko – Antonio jis įvardina, kaip ypatingą asmenybę, puikų kūrėją ir išskirtinį atlikėją.“

ANTONIO LIZANA (Saksofonas)

DANIEL GARCÍA DIEGO (Klavišiniai)

JESÚS CAPARRÓS (Bosinė gitara)

SHAYAN FATHI (Mušamieji)

JOSÉ MARÍA CASTAÑO, “Mawi de Cádiz” (Flamenko šokėja)

DAUGIAU