EKSKURSIJA AUTOBUSU „TRIS KARTUS APLINK ŠIAULIUS“

EKSKURSIJA AUTOBUSU „TRIS KARTUS APLINK ŠIAULIUS“

Netradicinė ekskursija senųjų tradicijų keliu. Kiek istorijų gali suktis apie senuosius piliakalnius, kas senovėje dardėjo Šiaulių link? Ekskursijos kulminacija – susipažinimas su bitėmis ir aviliu iš labai arti. Neatskleisime visų kelionės paslapčių, tik pakviesime leistis šiuo maršrutu kartu.

Keliaudami nuo piliakalnio iki piliakalnio pasijusime to meto baltais, taikiai gyvenusiais ir narsiai negandas pasitikusiais. Netrūko mums žemės, vandens ir ginklų tvirtų, bet svarbiausia buvo tikėjimas. Tad suraskime vietas, kurias mūsų gamtos dievai savo ženklais pažymėjo, žyniai ugnį saugojo ir ateitį numatydavo. Išbandysime ir mes alkakalnių galią – prisiminsime ritualinius ženklus, judesį, ritmą, žodį. Prabėgus kiek laiko, bus ką prisiminti ir patirti, ar išsipildė…

Šiandien didžiuojamės VALSTYBĖS šimtmečiu, o kaip buvo prieš aštuonis amžius, kai Mindaugas dar tik lopšyje padavimų klausėsi ir karūnos net neįsivaizdavo? Kas vienijo to meto baltus, jau turėjusius esminius būsimos karalystės pamatus – kalbą, tradicijas ir iš lūpų į lūpas perpasakojamą istoriją ? Ar tai išliko iki šiol, ar jaučiame tai XXI amžiuje…?
Gidas Saulius Stasiūnas lauks prie išmintingosios “Lapės”, Talkšos ežero pakrantėje.
Bilieto kaina 11 Eur
Reikalinga išankstinė registracija el.paštu tic@siauliai.lt arba tel. (841)523 110.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

1529679600

DAUGIAU