Ekskursija RŪMAI+Ekskursija DVARVIETĖ+Istorinė skonio ekskursija-degustacija

Ekskursija RŪMAI+Ekskursija DVARVIETĖ+Istorinė skonio ekskursija-degustacija

Ekskursija RŪMAI ”Meilė. Harmonija. Dvariškumas” 

Ekskursijos metu lankysite prabangius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus su autentiškais skliautiniais XVIII a. rūsiais. Gidas papasakos čia vykusio gyvenimo istorijas, o elegantiškame valgomajame trumpai supažindins su skirtingo laikmečio dvariška virtuve.
Prabanga alsuojančiose erdvėse dvariškumo įspūdį sustiprina dekoro elementai: įspūdinga grindų marmuro mozaika, mozaikinis parketas su medžio dekoro intarsijomis, dekoratyvios salių sienos su tekstilės tapetais, auksuotas lubų dekoras, dalies sienų apdaila atlikta „venecijietiško“ glaisto technika, suformuotos kesoninės lubos.

Dvare veikia prof.Vytauto Landsbergio biblioteka. Sužinokite, kokia proga ji buvo atidaryta.

 

Ekskursija DVARVIETĖ ”Prisilietimas prie dvariško gyvenimo” 

Ekskursijos su gidu metu, vaikščiodami po išpuoselėtą parką ir sodą, išgirsite 500 metų Ilzenbergo dvaro istoriją, įdomiu čia gyvenusių dvarininikų gyvenimu. Susipažinsite su autentiškai atkurtais statiniais: rūkykla, svirnu, arklidėmis. Gidas papasakos lelijų mitą, Meilės salos legendą, pristatys dvaro unikalumą – juk tai vienintelis Baltijos šalyse pilnai atkurtas, ūkininkaujantis ir tęsiantis natūralios žemdirbystės tradicijas dvaras. Ūkis atviras visus metus. Pakeliui – daugybė muziejinių akcentų: skulptūrų parkas, kalvystės meno dirbiniai, gamtos paminklai. Vienas iš jų – šimtametis ąžuolas- galiūnas.
„Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ – tai išskirtinė galimybė išgirsti apie Ilzenbergo dvarą ir ūkį, jo veiklos principus.  Pajuskite ypatingą 500 metų istoriją menančią atmosferą, kur vyrauja meilė, harmonija, dvariškumas.
Krautuvėlė – Saulės laikrodis –  Patrankos (šūvis) – Stelmužės 3D kamieno kopija –Senasis kelias – Meilės sala –Fontanas – Autentiška rūkykla – Jonvabalių siena – Amatų namas – Oficina –  Ūkis – Senasis dvaro Ąžuolas – Angelų medis.  

 

Istorinė skonio ekskursija-degustacija ”Dvariškos kulinarijos paslaptys” Šeimininko name 

Kviečiame ne tik aplankyti įspūdingą Lietuvos-Latvijos pasienyje įsikūrusį Ilzenbergo dvarą, bet ir pažinti vienintelį Baltijos šalyse pilnai atkurtą, ūkininkaujantį, 500 metų istoriją menantį atvirą ūkį, atrasti skirtingo laikmečio dvarišką virtuvę ir paskanauti su meile užaugintų, rankomis gaminamų natūralių produktų. Skonių ekskursija unikali, nes ragaudami ir klausydami dvaro virtuvės istorijų ieškosime ir natūraliai kursime praeities ir dabarties ryšius, prisiliesime prie tikrosios, bet dabar Lietuvoje beveik išnykusios dvarų paskirties – ūkininkavimo.
Kiekvienas ragaujamas produktas – sveikas ir skanus, natūraliai sugrąžina mus į praeitį ir primena ko taip trūksta šiandieną – natūralumo, ryšio su žeme ir praeitimi, harmonijos su gamta.

Ekskursiją- degustaciją veda dvaro gidas.

MAISTAS      natūralių dvaro ūkyje su meile pagamintų produktų degustacija
PRADŽIOS VIETA Ilzenbergo dvaras, KAVINUKĖ – pagrindinis įėjimas (Šeimininko name)

Kainos galioja vasaros sezonu – 2022 05 01 – 2022 11 31

Ekskursijos, degustacijos galimos VI, VII ir švenčių dienomis.

VASAROS SEZONO LAIKOTARPIS (2022 05 01 – 2022 11 31)
ŽIEMOS SEZONO LAIKOTARPIS (2022 01 01 –  2022 04 30 ir 2022 12 01 – 2022 12 31)
LANKYMO LAIKAS – visus metus – nuo saulės patekėjimo iki ji nusileis.

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Ekskursijos, degustacijos galimos VI, VII ir švenčių dienomis.

Ekskurijos trukmė: ~2:00
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra

DAUGIAU