EKSKURSIJA „SENOSIOS ŠIAULIŲ KAPINĖS: ČIA VISI LYGŪS”

EKSKURSIJA „SENOSIOS ŠIAULIŲ KAPINĖS: ČIA VISI LYGŪS”

“Juodasis turizmas“ – tai nauja, neįprasta, bet greitai populiarėjanti turizmo rūšis, kuomet yra lankomos šiurpios ar net su mirtimi susijusios vietos. Tai gali būti tiek gamtos, tiek žmogaus sukurtos nelaimių vietos. Viena iš tokio turizmo rūšių – kapinių turizmas. Konkrečiai ši rūšis nėra kažkas naujo. Jau seniai populiarūs ir žinomi maršrutai pvz. po Per Lašezo kapines Paryžiuje, Višegrado, Žydų kapines Prahoje, Lazarevo, Volkovo Sankt Peterburge Novodevičes, Maskvoje, Lichačiovo, Lvove, Rasų, Antakalnio kapinėse Vilniuje.
Turime ir mes senąsias kapines Šiauliuose. Jos paprastesnės, bet ne prastesnės.Čia kaip ir visose kapinėse „daugelio žinomi susilygina su nedaugelio žinomais”. Čia visi lygūs – ar iškilus kunigas, ar valkata, ar nusipelnęs miestietis, ar paprastas pijokėlis, ar tie, kurie kovojo už mūsų laisvę, ar tie, kurie ją malšino.
Ekskursijos metu susipažinsime su mūsų kapinių išskirtinumu –šeimyniniais rūsiais, specifiniais tam tikro laikotarpio antkapiniais paminklais, aplankysime ir pakalbėsime apie iškilius čia palaidotus žmones – blaivybės pradininką I. Štachą [anksčiau už Valančių], filosofą S. Šalkauskį, J. Miliauską-Miglovarą, karo lakūną J. Kumpį [pirmą Lietuvos lakūną, žuvusį mūšyje ] ir kitus.
Žinoma, neapsieisime ir be baisių ar tragikomiškų pasakojimų, susijusių su šiomis kapinėmis.
Su savimi pageidautina, kad turėtumėt keletą žvakučių, apsiaukite patogią avalynę.

Gidas Alfonsas Zaleskis
Bilieto kaina 3 Eur
Ekskursijos trukmė 2 val.
Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. (8 – 41) 523 110.
Susitikimo vieta : Petro ir Pauliaus katedros šventoriuje.

DAUGIAU