Ekskursijos ir degustacija Ilzenbergo dvare

Ekskursijos ir degustacija Ilzenbergo dvare

Kviečiame praleisti dieną harmonijoje su gamta – Ilzenbergo dvare, esančiame Rokiškio rajone tarp Apvalaso ir Ilgio ežerų. Čia ne tik galėsite pasisemti energijos iš 500 metų istorijos, atrasti gausybę muziejinių akcentų, skulptūrų parką, išpuoselėtą parką, sodą ir vynuogyną, meilės salą, bet ir ir paragauti ekologiškai auginamų ir su meile rankomis gaminamų Ilzenbergo ūkio produktų. Tai vienintelis Baltijos šalyse pilnai atkurtas, ūkininkaujantis dvaras, o mažieji kviečiami susipažinti su „vietos gyventojais“: žąsimis, triušiais, karvytėmis, avimis.

Atvykite, ragaukite ir nustebkite!

Į paketo kainą įskaičiuota:

·         Įėjimas į Ilzenbergo dvaro parką -muziejų

·         Ekskursijos DVARVIETĖ ( trukmė iki 1 val. 20 min. ) ir RŪMAI ( trukmė iki 40 min.) 

·         Degustacija “Dvariškos kulinarijos paslaptys” šeimininko name.

 

llzenbergo dvaro parko-muziejaus lankymas

Kviečiame visus metus – nuo saulės patekėjimo iki ji nusileis – į išpuoselėtą šimtametį parką su daugiau kaip 3 km ilgio pasivaikščiojimo takais ir laukine jo gyvūnija, įrašyta į Raudonąją knygą (šikšnosparniai, niūraspalvis auksavabalis). Čia rasite meniškas parko skulptūras, jaunavedžių pamėgtą Meilės salą ir į ją vedantis tiltas – visa tai kuria šiaurietiškos Arkadijos įspūdį. Parko puošmena – 500 istoriją menantis Ilzenbergo dvaro ąžuolas.

Čia pasitelkiant architektūrinius ir gamtos elementus, suformuotos devynios skirtingos emocinės zonos: Meilė, Didingumas, Paslaptingumas, Prakilnumas, Išmintis, Svajonė, Idilija, Džiaugsmas, Pakilumas.

Aplankykite ir pasimėgaukite ramybe, gamtos ir žmogaus kuriama idile.

 

Ekskursijos DVARVIETĖ ( trukmė iki 1 val. 20 min. ) ir RŪMAI ( trukmė iki 40 min.) 

Ekskursijos DVARVIETĖ „Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ su gidu metu, vaikščiodami po išpuoselėtą parką ir sodą, išgirsite 500 metų Ilzenbergo dvaro istoriją, įdomiu čia gyvenusių dvarininikų gyvenimu. Susipažinsite su autentiškai atkurtais statiniais: rūkykla, svirnu, arklidėmis. Gidas papasakos lelijų mitą, Meilės salos legendą, pristatys dvaro unikalumą – juk tai vienintelis Baltijos šalyse pilnai atkurtas, ūkininkaujantis ir tęsiantis natūralios žemdirbystės tradicijas dvaras. Ūkis atviras visus metus. Pakeliui – daugybė muziejinių akcentų: skulptūrų parkas, kalvystės meno dirbiniai, gamtos paminklai. Vienas iš jų – šimtametis ąžuolas- galiūnas.

„Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ – tai išskirtinė galimybė išgirsti apie Ilzenbergo dvarą ir ūkį, jo veiklos principus. Pajuskite ypatingą 500 metų istoriją menančią atmosferą, kur vyrauja meilė, harmonija, dvariškumas.

Krautuvėlė – Saulės laikrodis – Patrankos (šūvis) – Stelmužės 3D kamieno kopija – Senasis kelias – Meilės sala – Fontanas – Autentiška rūkykla – Jonvabalių siena – Amatų namas – Oficina – Ūkis – Senasis dvaro Ąžuolas – Angelų medis.

Ekskursijos RŪMAI „Meilė. Harmonija. Dvariškumas.” metu lankysite prabangius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus su autentiškais skliautiniais XVIII a. rūsiais. Gidas papasakos čia vykusio gyvenimo istorijas, o elegantiškame valgomajame trumpai supažindins su skirtingo laikmečio dvariška virtuve.

Prabanga alsuojančiose erdvėse dvariškumo įspūdį sustiprina dekoro elementai: įspūdinga grindų marmuro mozaika, mozaikinis parketas su medžio dekoro intarsijomis, dekoratyvios salių sienos su tekstilės tapetais, auksuotas lubų dekoras, dalies sienų apdaila atlikta „venecijietiško“ glaisto technika, suformuotos kesoninės lubos. Dvare atidaryta prof. Vytauto Landsbergio biblioteka.

 

Degustacija “Dvariškos kulinarijos paslaptys” šeimininko name.

Kviečiame ne tik aplankyti įspūdingą Lietuvos-Latvijos pasienyje įsikūrusį Ilzenbergo dvarą, bet ir pažinti vienintelį Baltijos šalyse pilnai atkurtą, ūkininkaujantį, 500 metų istoriją menantį atvirą ūkį, atrasti skirtingo laikmečio dvarišką virtuvę ir paskanauti su meile užaugintų, rankomis gaminamų natūralių produktų. Skonių ekskursija-degustacija unikali, nes ragaudami ir klausydami dvaro virtuvės istorijų ieškosime ir natūraliai kursime praeities ir dabarties ryšius, prisiliesime prie tikrosios, bet dabar Lietuvoje beveik išnykusios dvarų paskirties –ūkininkavimo.

Kiekvienas ragaujamas produktas – sveikas ir skanus, natūraliai sugrąžina mus į praeitį ir primena ko taip trūksta šiandieną – natūralumo, ryšio su žeme ir praeitimi, harmonijos su gamta.

Ekskursiją-degustaciją veda dvaro gidas.

 

SVARBI INFORMACIJA:

Ilzenbergo rūmus galite aplankyti TIK ekskursijos su gidu metu savaitgaliais ir švenčių dienomis. Būtina ne vėliau nei 3 d.d. iki atvykimo išankstinė registracija [email protected] arba telefonu 8696 44004

Ekskursijos ir degustacijos vykdomos savaitgaliais ir švenčių dienomis iki spalio 1 d. 

 

DAUGIAU