Festivalis „SurSadhana’17“

Festivalis „SurSadhana’17“

DEVINTASIS TARPTAUTINIS INDIJOS KLASIKINIO MENO FESTIVALIS

„SURSADHANA – 2017”

„SurSadhana“ – tai vienintelis, jau turintis tradicijas Lietuvoje festivalis, pristatantis klasikinius Indijos menus. Jau aštuntus metus žiūrovų bei klausytojų dėmesiui pristatomi ne tik žymiausi klasikinio šokio ir muzikos meistrai iš Indijos, bet ir Lietuvos ir kitų kaimyninių Europos šalių atlikėjai. Festivalis siekia – supažindinti su klasikine ir šiuolaikine Indijos kultūra, panaikinti ribas ir sienas tarp Lietuvos ir Indijos kultūrų, pažymint meno universaliąsias vertybes, galinčias pasiekti kiekvieno žmogaus širdį, nepriklausomai nuo jo tautinės, socialinės ir kultūrinės priklausomybės.

Šių metų festivalis šokio scenoje kvies pamatyti Kathak stiliaus atlikėją – Parbati Chaudhury. Šios jaunos profesionalios šokėjos bei choreografės kūryboje ryškios ne tik klasikinio Indijos šokio, bet ir modernaus šokio tendencijos. Todėl šokėjos choreografinės kompozicijos puikiai atskleidžia šokio kalbos universalumą. Šių metų muzikinėje „Sursadhana“ dalyje jau ne kartą festivalyje dalyvavęs indiškos perkusijos tabla meistras – Sandip Bhattacharya, plataus spektro muzikantas, dirbantis su atlikėjais iš viso pasaulio. Šiemet jis akompanuos sitaro ir sarodo instrumentų duetui – Jugalbandi. Taip pat festivalis pristatys sarodo meistrą iš kaimyninės Latvijos – Sergejų Ancupovą (Akash).

Sursadhana tai daugiau nei festivalis. Tai smilkalais kvepianti kelionė po senovės Indijos pasaulį, kuriame Kathak judesiai ir Tabla garsai pasakoja klasikines Indijos istorijas.

Kviečiame į egzotišką kelionę ir Jus!

VILNIUS – ŠOKIO KONCERTAS

Lapkričio 11 d., šeštadienis, 16.00 val.

Lietuvos rusų dramos teatras

(J. Basanavičiaus g. 13)

VILNIUS – MUZIKOS KONCERTAS

Lapkričio 11d., šeštadienis, 19.00 val.

Lietuvos rusų dramos teatras

(J. Basanavičiaus g. 13)

KAUNAS

Lapkričio 9 d., ketvirtadienis, 18.00 val.

Kauno valstybinis lėlių teatras (Laisvės al. 87A)

KLAIPĖDA

Lapkričio 8 d., trečiadienis, 18.00 val.

Kultūros centras „Žvejų rūmai“ (Taikos pr. 70)

Festivalio programoje taip pat:

Kristina Luna Dolinina (Natya Devi šokio teatras, Odissi ir Kathak stilių šokis, Lietuva) ir Premal Madina (Odissi ir Kathak stilių šokis, Latvija), Irina Kušelevič ir Rajyashree Ramesh šokio akademija(Bharata Natyam, Lietuva), Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (sitaras, Lietuva) Rytis Kamičaitis (tabla, Lietuva), Liudmila Žurkova (tampūra, Latvija).

Daugiau informacijos – www.sursadhana.lt

Facebook paskyroje – Festival “Sursadhana”

DAUGIAU