Genezė

Genezė

„Genezė“ 
 
Festivalis „Jauna muzika“ ir Menininkų rezidencija Druskininkuose pristato tarptautinę elektroakustinės muzikos programą, kurioje šįmet dalyvauja kompozitoriai ir garso menininkai iš Ukrainos, Švedijos ir Austrijos. Druskininkuose rezidentai gyvens vieną mėnesį, o jų naujausių kūrinių premjeros skambės balandžio 25 dieną Vilniuje, Menų spaustuvėje.  
 
Šįsyk menininkams siūloma gilintis į genezės reiškinį (gr. génesis – ištakos, kūrimas) per etnologijos, akustikos ir sociologijos prizmes. Austrijos atstovas Manu Mayras klausytojams žada pademonstruoti erdvinį elektrinio kontraboso potencialą (Erdvinio garso studija Nr. 1 elektriniam bosui), o ukrainietis Serhijus Vilka gilinsis į elektroakustinės fleitos galimybes. Švedijoje gyvenanti ukrainietė Irina Novikova, remdamasi kare patirtais sukrėtimais, garsu ir vaizdu perteiks erelių deginimo ritualą, o ambisoniškos švedo Fritiofo Palmo kompozicijos pamatas – mitai ir gamtos garsai. 
 
Projektas finansuojamas programos „Culture Moves Europe“ lėšomis. 
 
Atlieka: 
Insomnia Taxxi (Švedija, Ukraina) 
Fritiof Palm  (Švedija) 
Manu Mayr (Austrija) 
Serhii Vilka (Ukraina) 

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, jis pirmąsyk organizuotas 1992 metais. Per tris dešimtmečius kito ir šio renginio koncepcija, ir pavadinimas, dabar šis festivalis orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. 

Šių metų festivalio tema – genezė. Renginio siekis – atskleisti kūrybos, kūrybiškumo ir viso kūrybinio proceso prasmes, pabrėžiant, jog kūrybiškumas visuomet įveikia įprastas normas ir nepajudinamą žinojimą. Kūryba prasideda per eksperimentą ir sąveiką su pasauliu, jis glaudžiai susijęs su aplinka ir kontekstais. Kūrybinio proceso rezultatai gali atspindėti, kontempliuoti, prognozuoti ir suteikti prasmę visam tam, su kuo susiduria menininkas

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 15min iki renginio pradžios
Renginio trukmė: 1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: studentams ir senjorams
DAUGIAU