Gintaras Grajauskas MERGAITĖ, KURIOS BIJOJO DIEVAS

Gintaras Grajauskas MERGAITĖ, KURIOS BIJOJO DIEVAS

Premjera 2010 06 08

2-jų dalių tragikomedija

Autorius Gintaras Grajauskas

Režisierius Jonas Vaitkus

Scenografas Artūras Šimonis

Kompozitorius Gintaras Kizevičius

Vaidina:

Marija – Simona Šakinytė

Piršlys, Generalinis, Gydytojas – Vytautas Anužis

Senelis Jokūbas – Rimantas Pelakauskas

Senelė – Renata Idzelytė / Toma Gailiutė

Antanas Gustaitis – Linas Lukošius

Levutė – Sigutė Gaudušytė / Toma Gailiutė

Vincukas – Vidas Jakimauskas

Vincė – Česlovas Judeikis

Petras – Vaidas Jočys

Pirmas sanitaras – Edvardas Brazys

Antras sanitaras, Juozas, Pabrolis – Arnoldas Eisimantas

Studentas – Donatas Švirėnas

Režisierius Jonas Vaitkus – viena ryškiausių asmenybių Lietuvos teatro scenoje. Tai vienas tų retų režisierių – grandų, sugebančių „iš muzikos, dailės, ritmikos, plastikos, žmogaus balso ir paties žmogaus, ir spalvų, ir architektūros“ sutverti ištisą pasaulį.

Pagrindinė pjesės herojė – Marija, pasakojanti savo nuotykingą ir nuotaikingą gyvenimą. Prisiminimų kaleidoskope keičiasi personažų galerija, pamažu įtraukdama žiūrovus į fantasmagorišką „tarsi-realybės“ atmosferą. Viskas lyg ir labai realu bei atpažįstama – tiek vaikystės istorijos, kuriose pirmąkart iškyla Marijos dievinamo lėktuvų konstruktoriaus Antano Gustaičio figūra, tiek šaržuota „naujųjų lietuvių“ buitis. Tačiau ši atpažįstama realybė – kiek pasislinkusi, prisodrinta detalių, verčiančių suklusti, tarp tikrovės ir sapno poetikos, tarp vizijų ir aktualijų. Kas iš tiesų vyksta? Ką regime scenoje – vartotojiškos visuomenės kritiką ar trumpą Lietuvos valstybės istorijos kursą? Ko gero, visa tai kartu – ir šį tą daugiau…

Epizodiškai pasirodantis pjesės „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ personažas – aviakonstruktorius Antanas Gustaitis (1898-1941), tarsi lakmuso popierius, leidžiantis gyviesiems pasitikrinti vaizduotės ir kūrybos galias.

Spektaklis, apdovanotas 17 prizų. Tarp jų – 3 Auksiniai scenos kryžiai.

PASTABA! Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

DAUGIAU