I pakopa. Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?

I pakopa. Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?

Statybų studijos” kviečia apsilankyti seminare
„Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“ I pakopa

Trukmė: 9.30 – 19 val., įskaitant 1 val. pietų pertrauką ir kas 45 min – 15 min pertraukas.

Lektorius – įmonės, statančios ir projektuojančios individualius namus Vilniuje, teikiančios individualias konsultacijas UAB “Statybų Studijų Centras” direktorius Linas Mikaila.

Seminaro programa:

9.30-10.15 val.

1. Investicinis namo statybos projekto verslo planas
1.1. Kaip sukurti namo finansinę pridėtinę vertę?

Kokie sprendimai sukuria didžiausius finansinius nuostolius neteisingai įvertinus perkamo sklypo “paslėptas” išlaidas ir šiam sklypui pasirinkus netinkamo dydžio namo projektą ir jo apdailos sprendimus? Pavyzdys kodėl statant tokios pačios kainos namą skirtinguose rajonuose, gaunama skirtinga pridėtinė finansinę vertė. Pridėtinės finansinės vertės skaičiavimo lentelė, parodanti kaip tinkamai derinti skirtingų klasių sklypus ir namus. Išlaidos, kurios neatsiperka parduodant namą.

1.2. Kokia bus mano namo kaina ateityje?

Nekilnojamas turtas (NT) kaip ilgalaikė investicija, prognozės ir faktai. Kiek gali kainuoti Jūsų NT pavyzdžiui po 30 metų? Kas geriau: NT nuomotis, ar pirkti su paskola? Kodėl kartais apsimoka pirkti brangesnį sklypą?

10.30-12.30 val.

2. Finansinė dalis
2.1. Kaip teisingai įvertinti savo šeimos finansines galimybes?

Modelio “noriu, galiu reikia” pritaikymas namo statybos projektui. Koks statomo namo Lietuvoje vidutinis bendrasis plotas, kodėl? Besistatančiojo finansinių galimybių įvertinimo metodika. Kaip pasitikrinti, kokią sumą galite pasiskolinti iš banko? Kaip pasitikrinti, kokią įtaką Jūsų gyvenimo kokybei turės mokamos įmokos dydis bankui už paskolą? Kas geriau: linijinis ar anuitetinis mokėjimo metodas? Kokias palūkanas rinktis – fiksuotas ar kintamas? Kokiam laikotarpiui geriau imti paskolą: ilgesniam, ar trumpesniam?

2.2. Kaip pasitvirtinti bendrą projekto biudžetą ir paskirstyti išlaidas sklypo pirkimui, namo statybai ir įrengimui?

Kaip sudaryti bendrą projekto biudžetą? Į kokias dalis skirstomi pagrindiniai namo statybos etapai? Struktūrizuotose lentelėse pateiksime skirtingų architektūrinių stilių namų sąmatas, paaiškinsime ne tik kodėl skirtingų aukštingumų, geometrinės formos ir architektūrinio stiliaus namai kainuoja pigiau/brangiau vienas už kitą, bet ir kitus labai svarbius skirtumus, kurie turi lemiamą įtaką žmogaus apsisprendimui kokį statytis namą. Kas geriau/pigiau: vieno, ar dviejų aukštų namas? Kokie skirtumai tarp plokščio ir klasikinio stogo? Kokį namą statant išleisite mažiausiai pinigų, bet gausite didžiausią jo bendrąjį plotą? Kokią įtaką namo kainai turi architektūrinio stilius ir geometrinė forma? Kokios galimos išlaidos namo vidaus apdailai, sklypo pirkimui, projektavimui, išorinėms komunikacijoms, aplinkotvarkai ir vidaus įrangai su baldais, atsižvelgiant į namo klasę?

2.3. Kam reikalingas apyvartinių piniginių srautų planas ir kaip jis sudaromas?

Kokie pavojai laukia žmonių, kurie naudojasi bankine paskola, neturi apyvartinių piniginių srautų plano ir nėra pasitvirtinę bendro statybos biudžeto? Kokio namo baigtumo prašo bankai prieš suteikiant paskolą? Kokie tokios pačios savikainos namo statybos apyvartinių pinigų srautų planai ir kokiais atvejais statant namą gręsia techninis bankrotas? Kaip patikrinti perkamo sklypo ir būsimai pastatyto namo klasių atitikimą?

12.30-13.30 val. Pietūs
13.30-15.30 val.

3. Sklypo paieška ir pirkimas
3.1. Kokiais informaciniais kanalais ir kaip efektyviai naudotis, ieškant savo svajonių sklypo?

Informacijos kanalų apžvalga; efektyvi informacijos sisteminimo ir analizės metodika.

3.2. Kokiomis metodikomis vadovautis kontroliuojant galimai paslėptų pavojų riziką?

Kaip patikrinti pardavėjo pateiktą informaciją apie sklypą? Pateiksime pavyzdžius, kokią svarbią informaciją bando nuslėpti sklypų pardavėjai.

3.3. Kaip preliminariai įvertinti pasirinkto pirkti sklypo kainos atitikimą rinkos kainai? Kaip derėtis su pardavėju?

Kokią ir kaip informaciją sisteminti apie potencialius pirkimui sklypus, siekiant išsirinkti labiausiai tinkamą variantą? Kaip derėtis su sklypo pardavėju? Kur yra NT brokerio svarba sandorio sėkmei ir jo sukuriama pridėtinė vertė?

3.4. Trumpa Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos sklypų rinkos apžvalga

Kiek per metus Lietuvoje pastatoma individualių namų? Kokie sklypai Jūsų mieste yra ekonominės, vidutinės ir aukštos klasės? Trumpa miestų rajonų apžvalga Kuriuose miesto rajonuose statant namą būtų pasiekta didžiausia ilgalaikė investicinė grąža?

15.30-17.00 val.

Projektinė ir statybinė dalis

4.1. Kokie dokumentai ir projektai reikalingi namo statybos leidimo gavimui ir statybos vykdymui?

Svarbiausių dokumentų ir projektų sąrašo pristatymas. Kokia architektūrinio, konstrukcinio, vidaus ir išorės inžinerinių tinklų, interjero ir kt. projektų svarba pastato statybos kainai, ilgaamžiškumui, ergonomikai, estetikai ir sukuriamai NT vertei? Kokią pridėtinę finansinę vertę gali sukurti namo architektas ir interjero dizaineris?

4.2. Kokie galimi namo statybos vykdymo būdai, reikalingos pareigybės ir statybos kaštų struktūra? Pagal kokius pagrindinius kriterijus pasirinkti namo statybos vadovą/įmonę?

Kokie galimi namo statybos vykdymo būdai, jų privalumai ir trūkumai? Kokių profesionalių pareigybių pagal įstatymus reikalauja namo statybos procesas? Kokios yra šių pareigybių funkcijos ir įtaka namo kokybei? Kokie yra galima skirtinga namo statybos kaštų struktūra pasirinkus skirtingus statybos vykdymo būdus? Per kiek metų atsiperka investicija į kokybiškas (“brangias”) namo statybos medžiagas, projektus, technologijas ir profesionalius darbų vadovus, meistrus? Pagal kokius pagrindinius kriterijus pasirinkti namo statybos vadovą/įmonę?

4.3. Kokie galimi kalendoriniai statybos projekto vykdymo grafikų variantai?

Kiek maždaug laiko idealiomis sąlygomis užtrunka sklypo paieška ir pirkimas, namo projektavimas, statyba ir įsirengimas? Kokie galimi vidutinio dydžio ir sudėtingumo namų statybos grafikai priklausomai nuo kalendorinės statybų pradžios datos? Kokie galimi didesnių, sudėtingų namų statybos grafikai priklausomai nuo kalendorinės statybų pradžios datos?

17-19 val.

5. Statybinių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo kriterijai
5.1. Pamatai

Kokie populiariausi pamatų tipai, jų privalumai ir trūkumai? Kokį pamatų tipą rekomenduojama rinktis konkrečiu atveju?

5.2. Sienų blokeliai ir plytos

Kokie populiariausi sienų blokeliai, jų skirtumai? Kokiais kriterijais vadovautis pasirenkant blokelius pagal namo architektūrinį tipą? Pavyzdys kaip naudojant skirtingus blokelius galima sutaupyti namo statybos kaštus.

5.3. Skydinių/karkasinių ir mūrinių namų palyginimas

Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp karkasinių/skydinių ir mūrinių namų kainos, statybos greičio, pastato ilgaamžiškumo, likutinės vertės turto likvidumo, garso izoliacijos ir šiluminės inercijos?

5.4. Fasadų apdaila

Kokios populiariausios fasadų apdailos technologijos, jų privalumai ir trūkumai? Kokie kainų skirtumai tarp skirtingų fasadų apdailos technologijų? Kokios fasadų technologijos rekomenduojamos namams su skirtingais stogų tipais ir kodėl?

5.5. Stogų dangos

Kokios populiariausios klasikinio tipo namų stogų dangos, jų privalumai ir trūkumai? Kokie kainų skirtumai tarp skirtingų stogų dangų? Kokios populiariausios sutapdinto tipo namų stogų dangos, jų privalumai ir trūkumai?

5.6. Langai

Kokie plastikinių, medinių, medinių-kaustytu aliuminiu, aliuminio profilio langų skirtumai? Kokie kainų skirtumai tarp skirtingo tipo profilio langų? Kuo skiriasi langų montavimas į fasado apšiltinimą nuo montavimo į mūro angokraščius?

 

1

DAUGIAU