INTERAKTYVI PARODA ”IŠ TAMSOS”

INTERAKTYVI PARODA ”IŠ TAMSOS”

INTERAKTYVI PARODA „IŠ TAMSOS“ 2022 08 04 – 10 30

JENNY KAGAN

Menininkė Jenny Kagan, kauniečių Juozapo Kagano ir Margaritos Štromaitės dukra, užaugo Jungtinėje Karalystėje, apsupta istorijų apie prieškario ir karo metų Lietuvą. Parodoje „Iš tamsos“ ji atgaivina savo tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metais.

Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.

„Jie susipažino 1943 m. gete. Jai buvo tik 18 metų. Tai istorija apie priespaudą ir persekiojimą, nesuvokiamą netektį ir siaubą, bet visų pirma tai – meilės bei išlikimo istorija“, – sako menininkė. „Nors aplinkiniai žuvo, jie pabėgo iš geto ir, padedami lietuvių gelbėtojų, išgyveno karą slapstydamiesi. Esate kviečiami leistis į kelionę, kurios tamsoje plūduriuoja veidai, pravėrus lagaminą atsiveria stebuklingi pasauliai, o užslėptos pakampės kviečia vidun, kur skleidžiasi istorijos.“

Paroda „Iš tamsos“, kaip ir kitos Kaunas 2022 programos „Atminties biuras“ iniciatyvos, yra bandymas į šį miestą sugrąžinti mūsų pirmtakų – įvairių tautybių kauniečių – likimus ir istorijas. Priminti pasiekimus ir indėlį tų, iš kurių Kauną paveldėjome.

Jenny Kagan pasakojama istorija šiandieninio karo akivaizdoje regisi dar artimesnė ir aktualesnė. Ji kelia klausimą apie mūsų pasirinkimus – deja, ne tariamuoju, o esamuoju laiku. Kaip elgiuosi aš, pasibeldus karui? Ar pasirenku kairę, ar dešinę? Jei privalau, į kurią pusę siunčiu kitą? Ar atidarau duris tam, kurį persekioja? Ar užmerkiu akis ir lieku pasyvus stebėtojas?.. Tikimės, kad parodoje kiekvienas ras savo atsakymą.

 

Parodos komanda

Autorė: Jenny Kagan

Asistentas: David Willis

Prodiuserė: Justina Petrulionytė-Sabonienė

Programos kuratorė: Daiva Price

Elektronika: Lewis Sharp

Papildomi rekvizitai: Jurga Misiūnė, Joe Willis

Vertimas į lietuvių kalbą: Vijolė Višomirskytė, Justina Petrulionytė-Sabonienė

Istorinės konsultacijos: Zigmas Vitkus

Parodos įrašų balsas lietuvių kalba: Violeta Štromienė

Instaliavimas: Specdecor

Pastoliai: Timosta

 

Organizatoriai: Kaunas 2022

Rėmėjai: UAB Optina, UAB Lahyer, antikvaraskaune.lt

Partneriai: Kauno regioninis valstybės archyvas, Timosta

 

Parodos lankymo laikas:

III, V–VII: 11.00–18.00

IV: 11.00–19.00

 

Parodos vieta:

Gimnazijos g. 4 pastatas šalia Istorinės LR Prezidentūros

 

Žr. daugiau: istorijufestivalis.eu

1

DAUGIAU