JAUNIEJI EUROPOS TALENTAI

JAUNIEJI EUROPOS TALENTAI

Mažojoje salėje

PHILIP ZUCKERMAN (smuikas, Švedija)

EMIL OLEJNIK (violončelė, Lenkija)

SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ (fortepijonas)

Programa:

Ignacy Zalewski – „Kaprisas mazurkos stiliumi“ violončelei solo

James MacMillan – „HB to MB“ violončelei solo

Sergej Prokofjev – Sonata violončelei C-dur, op. 119

David Popper – „Elfentanz“

Igor Stravinskij – „Itališka siuita“ smuikui ir fortepijonui

Maurice Ravel – Sonata Nr. 2

Camille Saint-Saens – Introdukcija ir Rondo capriccioso a-moll, op. 28

Koncerte „Jaunieji Europos talentai“ kartu su lietuvių pianiste Simona Zajančauskaite pasirodys festivalio „Ars SummerFest” pagrindinio prizo „Lithuania Concert Tour 2018“ nugalėtojai – violončelininkas iš Lenkijos Emilis Olejnikas ir švedų smuikininkas Philipas Zuckermanas.

Smuikininkas Philipas Zuckermanas, spaudoje liaupsinamas už „kerentį garsą“, „virtuozišką techniką“ ir „charizmą“, neseniai baigė prestižinę Džulijardo mokyklą Niujorke, o pastarasis jo laimėjimas – 1-oji vieta tarptautiniame Padujos muzikos konkurse Italijoje. Kaip solistas jis koncertavo su Baden-Badeno ir Bergeno filharmonijos, „Camerata Nova“ ir Padujos orkestrais, dalyvavo Švedijos kamerinės muzikos „Aurora“, Tarptautiniame Casalmaggiore muzikos (Italija), Gotlando kamerinės muzikos, Šlėzvigo-Holšteino (Vokietija), Tanglewood (Airija) ir Uznamo salos festivaliuose. Ph. Zuckermanas groja jam paskolintu Jean-Baptiste Vuillaume smuiku iš privačios dr. Peterio Hauberio (Berlynas, Vokietija) kolekcijos.

Violončelininkas Emilis Olejnikas yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja ir nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose visame pasaulyje. E. Olejnikas jau yra grojęs prestižinėse Lenkijos scenose: Krzysztofo Pendereckio Europos muzikos centre, Varšuvos filharmonijos kamerinėje salėje, Lenkijos nacionalinio radijo simfoninio orkestro kamerinėje salė, Varšuvos karališkosios pilies pokylių salėje ir kitose. Nuo 2015 m. yra Lenkijos vaikų fondo stipendininkas, o nuo 2016 m. yra oficialiai globojamas Lenkijos pirmosios damos.

DAUGIAU