Juozo Miltinio dramos teatras | ”Rūkas virš slėnių”

Juozo Miltinio dramos teatras | ”Rūkas virš slėnių”

J. Miltinio dramos teatras | “RŪKAS VIRŠ SLĖNIŲ”, R.Granauskas

Režisierius – Raimundas Banionis

2 dalių drama pagal R. Granausko romaną (inscenizacijos autorė R. Šerelytė)

 

Scenografas – Sergejus Bocullo

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Kompozitorius – Faustas Latėnas

Režisieriaus asistentas – Algimantas Galinis

Fotografuota ir filmuota medžiaga – iš Jono Čergelio archyvų

Pastatymą remia Lietuvos kultūros taryba

 

Vaidina: Giedrius Arlauskas, Unė Audickaitė, Marius Cemnickas, Jonas Čepulis, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Regina Kairytė, Donatas Kalkauskas, Petras Kežys, Albinas Kėleris, Eleonora Koriznaitė, Vytautas Kupšys, Laimutė Mališauskaitė, Lolita Martinonytė, Justina Nemanytė, Emilis Pavilionis, Laimutis Sėdžius, Jolita Skukauskaitė, Julius Tamošiūnas, Marija Tarvid, Rimantas Teresas, Ieva Vanagaitė, Emilija – Saulė Vilytė, Akvilė Vitkūnaitė.

 

Premjera 2015 m. spalio mėn. 23 d.

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min.

 

…“ Gal jau laikas „dėti tą Granauską į stalčių“ ir imtis šiuolaikinio siužeto – apie lesbietes, narkomanus…“, – užveda ginčą Balsį vaidinantis aktorius kolegoms, filmuojantiems spektaklį. Tokia dramos „Rūkas virš slėnių“ pradžia. Tačiau kūrybinė grupė, vadovaujama Režisieriaus  atmeta „žiūrovišką“ idėją, – istorija bus ne apie tai…

…Tarpukaris. Iš Amerikos grįžęs viengungis Petrošius (Albinas Kėleris) viso gyvenimo santaupas aukoja kilniam tikslui – pastatyti Nausodės kaimo mokyklą. Pasamdo du jaunus mokytojus. Persižegnojęs pirmąsyk skambina varpeliu… Mokinukei Marijai sugiedojus Tautišką giesmę, mecenatas pakiliai pranašauja mergytei Lietuvą garsinančios artistės šlovę…

Deja, senojo nepriklausomos Lietuvos kaimo idilę, lyg viesulas rūką, sudarko istorinės pervartos. Vokiečių ir rusų okupacijos savaip režisuoja žmonių likimus, šluoja senąsias vertybes, keičia charakterius. Idealizmas ir tradicijos nyksta kartu su valstybe. Neatpažįstamai keičiasi ir melioruojama, kolektyvizuojama Nausodė. Mokytojų vaikas, žuvusio partizano sūnus Jonas Vyniautas, kurio gyvenimo istoriją matys žiūrovai, – jau kitokių laikų žmogus.

Kaip Erla ir Upalis, tekantys per ūkanotus slėnius, plaukia Jono Vyniauto ir tą pačią dieną gimusios Mildos Marijos gyvenimai. Nuo vaikystės iki brandos, nuo nedrąsių pirmosios meilės bučinių iki žiaurių likimo kirčių jie – greta. Bet ar kartu?…

Pasirinkta spektaklio spektaklyje forma, pasak režisieriaus R. Banionio, suteikia sąlygiškumo, leidžia išryškinti svarbiausias mintis. Tai galimybė aktoriams  pasakoti apie Joną ir Mariją Mildą nuo pat kūdikystės iki gyvenimo saulėlydžio.

Aktoriui Albinui Kėleriui pasiūlius R.Granausko romaną kaip literatūrinį pagrindą, režisierius R.Banionis neabejojo, – tai pastabi, gyvenimiška, lietuviško sodžiaus realijas puikiai atspindinti proza. Labai kinematografiška, tačiau sudėtinga pastatyti teatre. Tačiau rašytoja Renata Šerelytė specialiai režisieriui ir Juozo Miltinio dramos teatrui sukūrė romano incsenizaciją.

Dramos veiksmas apima keturių kartų Lietuvos kaimo žmonių likimus maždaug nuo 1940-ųjų iki Nepriklausomybės atgavimo pradžios. Penkių dešimtmečių istoriją atskleidžia su režisieriumi R.Banioniu kartu dirbantys savojo amato meistrai – scenografas Sergejus Bocullo, kompozitorius Faustas Latėnas, kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė. Žmonių likimus jautriai pasakoja keturių kartų Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai.

Vyresniesiems žiūrovams – tai proga su nostalgija prisiminti savo jaunystę: mediniai klasės suolai su atverčiamomis lentelėmis ir vieta rašalinei, pirmoji mokyklinė meilė, uniformos, medžiaginiai bateliai, prieš šventes ar šokius balinti dantų milteliais… Jaunimui spektaklis – vertinga istorijos ir gyvenimo pamoka, pažintis su klasiko, Nacionalinės premijos laureato, skaitomiausio 2014 metų autoriaus R.Granausko (1939-2014) kūryba.

www.miltinio-teatras.lt ir https://www.facebook.com/JuozoMiltinioDT

 
DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 30 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
– 8€ bilietas studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
– 20% su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
– 2€ su Daily Card kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
– 8€ bilietas su ISIC pažymėjimu (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

DAUGIAU