KARALIŠKOSIOS ARFOS SOLO

KARALIŠKOSIOS ARFOS SOLO

Atlikėjai:

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė

JOANA DAUNYTĖ (arfa)

Dirigentas JUOZAS MANTAS JAUNIŠKIS

Programoje:

Gabriel Pierné – Koncertas arfai ir orkestrui, op. 39

Antonín Dvořák – Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88

 

Arfininkė Joana Daunytė viename iš savo interviu yra pasakiusi: „Arfos garsai yra ypač artimi žmogaus sielai. Šio instrumento skleidžiamas sakralumas, pakilumas susijęs su mūsų vidumi, dvasine ramybe, šiluma ir jaukumu. Plačiai kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją. Ne veltui šis instrumentas vadinamas dieviškuoju.“

 Lietuvių „arfos ambasadore“ vadinamos J. Daunytės preciziškai atliekama karališko instrumento muzika džiugina ne tik gimtosios Lietuvos, bet ir kitų pasaulio šalių klausytojus. Platų atlikėjos muzikos akiratį liudija įvairių epochų arfos muziką apimantis repertuaras, gausios raiškos galimybių paieškos, dalyvavimas šiuolaikinės muzikos projektuose, bendradarbiavimas su įvairių šalių simfoniniais orkestrais, buvimas unikalaus šeimyninio ansamblio „Regnum musicale“ nare. Lietuvos Respublikos prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė už Lietuvos vardo garsinimą solistę apdovanojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės premijomis. Ir tai tik vos keletas faktų apibūdinančių šią nepaprasto talento muzikę.

Koncerto vakarą J. Daunytė klausytojus džiugins atlikdama prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Pierné Koncertą arfai ir orkestrui. Verta priminti, kad ji buvo pirmoji arfininkė atlikusi šį kūrinį Lietuvoje. Tad puikiai įvaldytos opuso atlikimo subtilybės klausytojus tik dar labiau užburs dieviškosios arfos garsais. Koncerte taip pat skambės Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama Antoníno Dvořáko Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88.

Šį vakarą solistei ir orkestrui diriguos prof. Juozo Domarko mokinys Juozas Mantas Jauniškis.

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. (8 37) 204 589

El. p. [email protected]

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu arba kt. Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).  Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

DAUGIAU