KMSO SEZONO PRAŽIOS KONCERTAS

KMSO SEZONO PRAŽIOS KONCERTAS

Atlikėjai:

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas

MINDAUGAS BAČKUS (violončelė)

Dirigentas VYTAUTAS LUKOČIUS

Programoje:

Friedrich Gulda – Koncertas violončelei ir pučiamųjų instrumentų orkestrui

Ludwig van Beethoven – Simfonija Nr. 5 c-moll („Likimo“), op. 67

 Švęsdamas Pasaulinę muzikos dieną Kauno miesto simfoninis orkestras pradeda 16-ąjį koncertų sezoną. Ir tiki, kad psichologiškai ir morališkai visus išvarginusį karantino laikotarpį padės užmiršti šimtmečių patikrintos klasikinės muzikos skleidžiamas pozityvumas ir teigiama energija. Orkestras ir vėl klausytojus kvies ne tik išgirsti, bet ir pajausti tą nuostabią muzikos kalbą.

Sezono pradžios koncertą kartu su orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys – Mindaugas Bačkus. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose. Violončele M. Bačkus nuolat siekia atverti vis naujus garso pasaulius, dėl to jam yra tekę bendradarbiauti su žymiais dabarties kompozitoriais, džiazo muzikantais, baroko muzikos ansambliais, teatrais ir šokio trupėmis. Šis, nė akimirkai nenustygstantis atlikėjas, regis, akimoju užvaldo visą sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai. Todėl jis pasirinko pripažinto austrų pianisto ir kompozitoriaus Friedricho Guldos koncertą violončelei ir pučiamųjų orkestrui, nes pačiam F. Guldai buvo artimos klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys. „Penki nerūpestingi veiksmai“, – taip šį opusą apibūdino pats jo autorius, spalvingai panaudojęs džiazo, menueto, roko, maršo, net polkos elementus, o kadencijoje siekęs solistą įkvėpti improvizacijai.

Vienos dalies koncerte klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Ludwigo van Beethoveno Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Šis sudėtingas opusas reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja Lietuvos publikai puikiai pažįstamas dirigentas Vytautas Lukočius. Būtent jis savo išraiškingais batutos mostais klausytojams parodys L. Beethoveno opuso grožį.

 

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. (8 37) 204 589

El. p. [email protected]

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu arba kt. Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).  Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

DAUGIAU