Koncertas Baroko metamorfozės – trio RAMuzika – Aistė Širvinskaitė, sopranas, Rūta Blaškytė, fortepijonas, Miglė Dikšaitienė, smuikas

Koncertas Baroko metamorfozės – trio RAMuzika – Aistė Širvinskaitė, sopranas, Rūta Blaškytė, fortepijonas, Miglė Dikšaitienė, smuikas

Kas sieja baroką ir Gershwiną?

Ansamblis RAMuzika stebina netikėtomis programomis, kaip ir šia – „Baroko metamorfozės“. Jau pats pavadinimas pašnibžda apie transformaciją – žadamas baroko pasivertimas kažkuo kitu. Programa nukels į XVII amžiaus baroko laikotarpį, kai muzikoje, kaip ir kitose meno sferose, kompozitoriai siekė nustebinti publiką įvairiais pagražinimais, puošnumu, didingumu, išryškindami ir padidindami jausmus, pakeldami žmonių kasdienį gyvenimą į dvasinį euforinį lygį. Koncerte susipažinsite su Henry Purcell, Londono kompozitoriaus, karališkos šeimos vargonininko, kūryba. Purcell buvo nepaprastai talentingas kūrėjas, jo muzika įkvėpė žymią XX a. britų roko grupę „The who“. Barokas gimė Italijoje, Romoje, todėl RAMuzikos menininkės pristato kelis italų kompozitorius. Tai Francesco Gasparini, Giovanni Bononcini, Antonio Cesti ir Francesco Durante. Vienas žymiausių baroko epochos kompozitorių italas Antonio Vivaldi. Įdomu, ar yra kaip nors susiję šie kompozitoriai su Vivaldi? Paieškokime. Francesco Gasparini, būdamas ne tik kompozitorius, bet ir mokytojas, taip pat buvo ir Gailestingumo ligoninės Venecijoje (Pio Ospedale della Pietà) muzikos vadovas, eidamas šias pareigas jis priėmė į darbą 25-erių Antonio Vivaldi dirbti smuiko mokytoju. Genialus sprendimas, padiktuotas širdies ir profesionalaus muzikos intuicijos! Kompozitorius Francesco Gasparini, atvykęs iš Romos į Veneciją, taip pat tapo tos pačios Gailestingumo ligoninės choro vadovu, taigi ir Antonio Vivaldi kolega. Beje, Gailestingumo ligoninė Venecijoje buvo vienuolynas, našlaičių prieglauda ir muzikos konservatorija neturtingoms šeimoms, vienišoms mamoms, kurioms vienoms sunku buvo išauginti savo vaikus. Čia daugiausia buvo rašoma muzika, skirta Dievui ir kitiems šventiesiems garbinti. Baroko muzikos kūrėjas Giovanni Bononcini panašus į Vivaldi tuo, kad taip pat griežė smuiku. Nėra žinoma, ar kur nors susitiko jų kūrybiniai keliai, tačiau G. Bononcini susitiko su kitu baroko meistru Georg Friederich Händel. Neabejotina, kad vienaip ar kitaip, artimiau ar tolimiau draugavo ir kiti koncerto programoje sukomponuoti kompozitoriai – J.S. Bach ir G.F. Händel.

Baroko puošnumą, manieringumą ir pasididžiavimą atsvers vėlesnių laikotarpių melodijos – Astor Piazzola kūrinys „Ave Maria“, Maurice Ravel bliuzas, amerikiečių džiazo muzikos kompozitoriaus George Gershwin operos „Porgy and Bess“ ištraukos ir kiti kūriniai.

O vis dėlto kas sieja baroko muziką ir džiazo kompozitoriaus Gerswhin kūrybą? Į šį klausimą jums atsakys ansamblis RAMuzika koncerte „Baroko metamorfozės“.

RAMuzika trio – tai Aistė Širvinskaitė, sopranas, programų kūrėja, Irenos Milkevičiūtės ir Virgilijaus Noreikos mokinė; tai pianistė Rūta Blaškytė, dirbusi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeistere, dabar Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisterė; tai smuikininkė Miglė Dikšaitienė, ilgametė Gidono Kremerio orkestro „Kremerata Baltica“ smuikininkė. Ansamblis koncertuoja Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiamuose koncertuose, festivaliuose, kameriniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Koncertą pristato klasikinės muzikos kūrėjai ir organizatoriai kompanija „Klasikos degustacija“ ir VšĮ Šv. Pranciškaus Vilties miestas. Bilietus įsigykite čia arba prieš koncertą koplyčioje. Koncertas yra besidalinančios partnerystės dalis: 50 proc. surinktų lėšų skiriama Šv. Pranciškaus Asyžiečio Onkologijos centrui ir koplyčiai.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 7 iki 10 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

DAUGIAU