Kristupo festivalis: RADIOHEAD: REWRITE / NIKO

Kristupo festivalis: RADIOHEAD: REWRITE / NIKO

Kristupo festivalis: RADIOHEAD: REWRITE / NIKO nukeltas iš liepos 1 d. į liepos 22 d., 20 val. Vilniaus universiteto didijį kiemą (Šv. Jono g. 12, Vilnius).

Jeigu reikėtų įvardinti „vieną iš nedaugelio kompozitorių, neabejotinai pakeitusių muzikos istoriją”, pasak, The Guardian, tai būtų minimalizmo ikona – JAV kompozitorius Steve’as Reichas. Jo kūrinius – Radio Rewrite ir Clapping Music – Kristupo vasaros festivalyje atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO.

Daugelį metų savo kūryba inspiravęs įvairiausias roko bei pop grupes, S. Reichas netikėtai atsidūrė kitoje barikadų pusėje – Radio Rewrite jis parašė įkvėptas kultinės britų grupės Radiohead dainų Jigsaw Falling into Place ir Everything in Its Right Place. Beje, jos, (aranžuotos Gedimino Gelgoto) nuskambės prieš Radio Rewrite, kad padėtų įsijausti į koncerto atmosferą bei atpažinti roko grupės dainų melodijas S. Reicho kompozicijoje.

O štai Clapping Music dvelkia visai kita nuotaika. Kompozitorius teigia visada norėjęs sukurti kūrinį, „kuriam atlikti nereikia jokio kito instrumento, tik savo kūno“. Clapping Music atliekamas plojant ritmą, kuris palaipsniui kisdamas tarsi panardina publiką į transo būseną.

Šis koncertas taps išskirtiniu brangakmeniu jūsų įspūdžių kolekcijoje ne tik dėl intriguojančios programos, bet ir dėl atlikėjų. „NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai” (J. Newborn). Patirkite NIKO efektą!

Programoje S. Reich, G. Gelgotas

Laikantis dabartinių saugumo reikalavimų, sėdimos vietos išdėstytos po dvi ir po vieną su reikiamais tarpais tarp žiūrovų. Todėl rekomenduojame:

– jei planuojate koncerte lankytis ne vienas/-a, vienu pirkimu įsigykite iš karto 2 bilietus;

– jei planuojate lankytis vienas/-a, rinktinės vietą vienos vietos sektoriuje.

Jei pirksite vieną vietą dviejų vietų sektoriuje, šalia jūsų gali sėdėti jums nepažįstamas asmuo, neišlaikant saugaus atstumo.

DAUGIAU