LASSE LINDGREN IR LATVIJOS RADIJO BIGBENDAS

LASSE LINDGREN IR LATVIJOS RADIJO BIGBENDAS

Lasse Lindgren ir Latvijos radijo bigbendas

Solistas Lasse Lindgren (trimitas, Švedija), solistė Kristine Praulina (vokalas, Latvija)  
Meno vadovas Kārlis Vanags

Programoje: Sting, M. Jackson, S. Wonder ir kt. autorių kūriniai    

„Skandinavijos trimito fenomenas”, „Nepamirštamas nuotykis“ – taip Europos džiazo kritikai aprašo savo įspūdžius iš koncertų su švedų trimitininku Lasse Lindgren. Atlikėjas garsėja nevaržoma improvizacijos energija ir virtuoziškumu, laisve scenoje ir humoro jausmu.

Lasse Lindgren gimė 1962 metais Goteborge. Būdamas vos penkerių per radiją išgirdo Lui  Armstrongo trimito skambesį ir niekada jo nepamiršo, devynerių pradėjo mokytis groti trimitu. L. Armstrongas ne vienintelis Lasse numylėtinis, Gleno Milerio įkvėptas ėmėsi trombono, todėl koncertuose jį galima išgirsti ir trimitininko, ir trombonininko amplua.

L. Lingdren groja specialiai jam sukonstruotu instrumetu „Snake“, tačiau atlikėjo trimitų kolekcijoje ir džiazo legendos Maynardo Fergiusono instrumentas, kurį Lasse padovanojo Ernie Garside’as, ilgametis M. Fergiusono grupės trimitininkas ir vadybininkas.  

L. Lindgren savo karjerą pradėjo kaip laisvai samdomas trimitininkas, grojo Bohuslano, Skandinaviken ir Danijos radijo bigbenduose. Dabar jis nuolat koncertuoja su pačio suburtais kolektyvais – Big Constelation bigbendu, Hip Bop kvartetu ir solo. L. Lindgreno gastrolių žemėlapis taip pat įspūdingas – nuo Estijos ir Islandijos iki Kubos. Lasse bendradarbiavo su tokiomis džiazo mega žvaigždėmis kaip Ray Anderson, Django Bates, Bob Brookmeyer, Deborah Brown, Ray Charles, George Gruntz, Joe Henderson, Chuck Israels, Rob McConell, Jim McNeely, Vince Mendoza, Palle Mikkelborg, Bob Minzer, Jerome Richardson, The Real Thing, David Sandborn, Lew Solof, Maria Schneider, Clark Terry, McCoy Tyner, Kenny Wheeler, Phil Woods, Putte Wickman Nils Landgren.

Kristine Prauliņa – jaunoji dainininkė iš Rygos, pradėjusi dainuoti Rygos evangelijos chore. Jai buvo 12 metų, kai rimtai pradėjo muzikuoti. Dabar ji koncertuoja ne tik  Latvijoje, taip pat ir daugelyje pasaulio šalių kaip solistė, su gospelų choru ir kitomis džiazo, bliuzo ir pop muzikos grupėmis. Dalyvaudama konkurse ,,Riga Jazz Stage“, Kristine tapo Grand Prix laimėtoja ,,Best vocal“ nominacijoje.

Latvijos radijo bigbendas įkurtas 1966 m. Po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. vienintelis šios šalies profesionalus džiazo orkestras – Latvijos radijo bigbendas – buvo priverstas veiklą nutraukti. Tačiau po 16 metų trukusios pertraukos, su naujomis idėjomis ir atsinaujinęs, Latvijos radijo bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo tokie Latvijos džiazo muzikantai ir kūrėjai kaip Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir Raimonds Pauls. Pirmą kartą naujai atkurto orkestro pasirodymas buvo su vienais žinomiausių džiazo pasaulio vokalistais Kurt Elling ir italų džiazo diva Roberta Gambarini. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikinėmis žvaigždėmis kaip Džeimsas Morrisonas, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų. Kiekvienas bigbendo pasirodymas yra tarsi energijos mainai tarp muzikantų ir auditorijos. Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus įdomius projektus vadovaujant Kārliui Vanagui.

Užutrakio dvaro sodybos terasa

Norėdami įsigyti 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis [email protected]

Durys atidaromos: 30min iki renginio pradžios
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: neįleidžiami
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems

DAUGIAU