Legendinė Jazz-flamenko-folk-atlikėja SOFIA REI (Argentina)

Legendinė Jazz-flamenko-folk-atlikėja SOFIA REI (Argentina)

Vilniuje vasario 2-ąją pasirodys įžymi Argentinos
flamenko–džiaz–folk dainininkė ir kompozitorė SOFIA REI!

Nuostabi artistė, dainininkė, puikių dainų autorė, prodiuserė, kompozicijos ir vokalo mokytoja (!) (ir ne kažkur tai, o viename labiausiai prestižinių pasaulio universitetų – Berklio Kalifornijoje) Sofia Rei (Sofia Eugenia Koutsovitis) nenustoja stebinti! Greičiausiai pasaulyje nėra daugiau tokios artistės, sugebėjusios taip subtiliai, taip vienas kitą papildančiai į muzikinę kūrybą įpinti Pietų Amerikos liaudies muziką, džiazą, popmuziką, flamenko, naująją klasiką ir net elektroninę muziką! Dėl garbės bendradarbiauti su ja varžosi daug įvairių stilių ir žanrų žvaigždžių, o ji pati, apsupta savo labai techniškai išprususiais muzikantais, soliniais koncertais sukelia euforiją, kasmet siūlydama absoliučiai naują programą!

Vasario 2-ąją Europos turo programoje SOFIA REI pasirodys Vilniuje su vieninteliu koncertu, jaukioje, tik 170 vietų turinčioje salėje Piano.lt (Trakų g. 9/1)! Nežiūrint į milžinišką šios stulbinančios argentinietės koncertų paklausą pasaulyje, ji neatsitiktinai pasirinko Vilnių. SOFII REI svarbu pažinti savo šaknis, pamatyti savo protėvių Tėvynę – juk šios viso pasaulio įžymybės prosenelis: Pranas Kostovickas kilęs iš Žiežmarių, tų, kurie šalia Kaišiadoriaus.

Ir todėl į Lietuvą SOFIA REI atvežė, įtakingiausių muzikos kritikų nuomone, savo pačią įdomiausią programą „El Gavilán“, skirtą Violetai Parra!

Norint pagerbti išskirtinį menininką, būtinas ypatingas meno kūrinys. Šiais metais Violetai Parrai, Čilės dainininkei, dainų autorei, folkloro atstovei, visuomenės veikėjai, poetei ir dailininkei būtų sukakę 100 metų. Vokalistė, dainų autorė ir prodiuserė Sofia Rei savo naujajame įraše El Gavilán reiškia susižavėjimą kolegės kūryba, vaizdingai ir drąsiai interpretuodama jos muziką, kas visada buvo būdinga ir pačiai Violetai Parrai. Įrašiusi vieną dainą duetu su gitaristu Маrku Ribo, dalyvaujant gitaristui Аnchelia Parra, Violetos anūkui, Sofia Rei talentingos Violetos Parra muziką pateikia šiuolaikiniame kontekste. Iš tikrųjų tai klasikinis formatas, kuriame skamba gitara ir vokalas, tačiau praturtintas kaip elektroniniais, taip ir tradiciniais instrumentais. Sofija ne tik atlieka visas vokalo partijas ir kuria giluminį garsą, ji taip pat groja caja vidalera instrumentu – vienetiniu rankiniu būgnu iš Šiaurės bei Vakarų Argentinos, ir mažąja čarango gitara, turinčia penkias sudvejintas stygas (ji paplitusi Pietų Amerikos Andų regione). Rezultatai – erdvinis ir beveik minimalistinis vokalas, praturtintas kilpomis ir pedalų efektais – nušviečia Violetos Parros darbą netikėtu rakursu.

Žiniasklaidos atsiliepimai apie El Gavilán

„Aistringas šokio ritmas kyla į dangų kartu su Sofijos Rei balsu jos Arriba Quemando el Sol versijoje[…]. Rei deklamavime apčiuopiamos jos išdidumo ir kilniaširdiškumo bangos, tuo tarpu gitaristas Маrkas Ribo  kuria besiskverbiančią į sielą , deginančią, distopinę atmosferą“.

THE NEW YORK TIMES (JAV)

„Įstabiai eklektiška dainininkė Sofija Rei radikaliai atkuria Violetos Parra klasiką […]tai grupė, susidedanti iš vienos moters, sudėtingų ritmų ir galingų melodijų“

LUCID CULTURE (JAV)

„Šios kruopščiai apgalvotos dedikacijos dėka Sofija Rei sugebėjo peržengti savo galimybių ribas, atiduodamą deramą pagarbą Violetai Parrai ir tuo pareikšdama apie savo pretenzijas į „naujas teritorijas“. El Gavilán toliau atveria gelmes vienos įdomiausių paskutinio dešimtmečio biografijų“.

THE MUSIC & MYTH (Rumunija)

„Lotynų Amerikos folkloro paveldas buvo perduodamas tokių legendinių vokalistų, kaip Violeta Parra, Mersedes Sosa, Siuzana Baka (ir tai toli gražu ne visas sąrašas), dainavimu. Dabar į šią garsiąją plejadą turi būti įtrauktas naujas – Sofijos Rei – balsas“.

SUN SENTINEL (Florida)

„Rei atverė naują, originaliausią būdą pagerbti Violetos Parra atminimą jos šimtojo jubiliejaus proga“.

LA TERCERA (Čilė)

„Tai – XXI amžiaus liaudies muzika“.

JAZZ WITH AN ACCENT (Florida)

Sofija Rei – keliautoja ir dainų žinovė, turintį išraiškingą balsą, įaugusi į tradicinę savo Tėvynės bei kitų Pietų Amerikos šalių muziką, kurią praturtino džiazo, elektronikos ir kitų pasaulyje sukauptų garsų deriniais sukurdama užburiantį skambėjimą“.

El Pais (Ispanija)


Paskubėkite ištirpdyti žiemą laimės ir talento saulės spinduliuose Sofii Rei koncerte

vasario 2-ąją 19 val. sostinės Piano.lt (Trakų g. 9/1) salės, talpinančios tik 170 laimingųjų, scenoje!

Bilietai parduodami visose Bilietai.lt kasose ir interneto svetainėje bilietai.lt

Bet kokia informacija apie koncertą, bendradarbiavimą ir bilietus telefonu:

+370 671 76 502; +370 645 36 403.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:15
Renginio trukmė: 1 val. 45 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos:
netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

DAUGIAU