LEGENDOS: Gleb Pyšniak, violončelė | Rokas Zubovas, fortepijonas

LEGENDOS: Gleb Pyšniak, violončelė | Rokas Zubovas, fortepijonas

LEGENDOS | naujo albumo pristatymo koncertas

Gleb PYŠNIAK, violončelė
Rokas ZUBOVAS, fortepijonas

Koncerto vedėja : Rasa Murauskaitė-Juškienė

Mikalojus Kontantinas Čiurlionis, Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas – penkios skirtingos asmenybės, kūrusios Lietuvos muzikinės kultūros istoriją. Visgi juos visus vienijo drąsa ir individualybė, platūs kūrybinės veiklos akiračiai. Penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę, koncerte pristatomi per penkis skirtingos apimties kūrinius violončelei ir fortepijonui. Kiekviena šių kompozicijų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. Visa tai sudėta ir į violončelininko Glebo Pyšniako ir pianisto Roko Zubovo vinilinę plokštelę „Legendos“, atveriančią spalvingą Lietuvos muzikos kraštovaizdį.

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.
Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas. 

PROGRAMA:

Anatolijus Šenderovas (1945-2019)
Sulamitos giesmės

Vidmantas Bartulis (1954-2020) 
Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…

M. K. Čiurlionis (1875-1911)
Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Vytautas Barkauskas (1931-2020)
Suite de Concert Op. 98

Impetuoso
Calmo, con dolore
Scherzo, con grazia
Quasi tranquillo
Affetuoso – Hommage à Stasys Lozoraitis

Faustas Latėnas (1956-2020)
Sonata violončelei ir fortepijonui

I. Ramiai, plaukiančiai
II. Gyvai
III. Andante

https://www.youtube.com/watch?v=T_ilJUgeJ68
https://www.youtube.com/watch?v=eIwwzJ9vY5A&t=5s

1

DAUGIAU