Lietuvos nacionalinis muziejus: Naujasis arsenalas

Lietuvos nacionalinis muziejus: Naujasis arsenalas

Bilietas galioja vienam apsilankymui bet kurią dieną bet kuriuo metu muziejaus darbo valandomis. Naujasis arsenalas dirba II–VII: 10.00–18.00.

Ką sužinosite?

Pagrindinė Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicija, įkurta Naujajame arsenale, supažindina ne tik su Lietuvos valstybės istorija, bet ir etnine lietuvių kultūra.

Ekspozicijos pradžia lankytoją tarsi nukelia į Vilniaus senienų muziejų (1855–1915), kurio pagrindu vėliau buvo įkurtas Lietuvos nacionalinis muziejus. Autentiški Senienų muziejaus eksponatai ir to meto vitrinos kuria vienintelę tokią Lietuvoje „muziejaus muziejuje“ atmosferą ir atgaivina Senienų muziejaus dvasią.

Kitoje salėje nuosekliai pristatoma Lietuvos istorija nuo valstybės susidarymo XIII amžiuje iki jos žlugimo 1795 metais, šios epochos visuomenės gyvenimo raida.

Antrame aukšte supažindinama su permainų kupinu XIX šimtmečiu: tai pasipriešinimo ir išsivadavimo kovų amžius, tautos formavimosi ir modernėjimo laikas, atvedęs į 1918 metų Vasario 16-ąją.

Kitose antro aukšto ekspozicijų salėse pristatoma lietuvių etninė kultūra – XVIII amžiaus – XX amžiaus pirmos pusės Lietuvos valstiečių tradicinė buitis, liaudies menas, tautiniai drabužiai, gyvenamojo namo patalpų interjerai ir UNESCO nematerialiuoju paveldu pripažinta kryždirbystė.

Ką čia išvysite?

Bažnyčios varpą, menantį Vytauto Didžiojo laikus (1420 m.); XVI–XVII a. Vilniaus miesto budelio kalaviją; XVIII a. kablį maro aukoms traukti; artefaktus, susijusius su Rusijos ir Prancūzijos imperatoriais: mentelę, kuria simbolinę plytą Panerių geležinkelio tunelyje įmūrijo imperatorius Aleksandras II, Petro I rankos atspaudą, odinę dėžutę su, kaip manoma, Napoleono Bonaparto plaukų sruoga; vilniečio, garsiausio XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikrodininko Jokūbo Gierkės laikrodį; Vilniaus Žemutinės pilies XIV a. monetų lobį; inkrustuotą XVII a. šautuvą – karabelę.

Daugiau informacijos: http://www.lnm.lt/muziejaus-padaliniai/ arba https://www.facebook.com/lnmuziejus 

DAUGIAU