Lietuvos pianisčių pavasaris. Šviesė ČEPLIAUSKAITĖ

Lietuvos pianisčių pavasaris. Šviesė ČEPLIAUSKAITĖ

Fortepijonų salonas “Organum” pristato koncertų ciklą

“LIETUVOS PIANISČIŲ PAVASARIS”

 

Šviesė ČEPLIAUSKAITĖ, fortepijonas

KLAJONĖS PO ERDVES

 

Programa

 

Franz SCHUBERT – Fantazija „Wanderer/ Klajūnas“ op. 15 C-dur D 760

Ludwig van BEETHOVEN – Sonata Nr.8 op. 13 c-moll „Pathéthique/ Patetinė“

Zita BRUŽAITĖ – „BeMoon“ (premjera)

Philip GLASS  – Etiudas Nr. 1 g-moll ir Etiudas Nr. 16 g-moll

 

Pianistė ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ koncertavo visose didžiosiose Lietuvos koncertų salėse bei įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat D. Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Belgijoje, Japonijoje, Estijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, Latvijoje.

Š. Čepliauskaitė baigė Kauno J. Naujalio Muzikos gimnaziją, studijas, stažuotę ir aspirantūrą Lietuvos Muzikos Akademijoje. Stažavo F. Chopino Muzikos Akademijoje Varšuvoje, prof. Barbaros Hesse-Bukowskos klasėje.

Pianistė aktyviai koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė, o taip pat su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Kauno miesto simfoniniu orkestru. Dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, tarptautinių konkursų žiuri narė. Nuo 2012 m. pianistė dėsto Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijoje.

Didžiausią Š. Čepliauskaitės solinio repertuaro dalį sudaro kompozitorių romantikų kūriniai. Ypač pianistei artima F.Chopino kūryba. 2009 m. gruodžio mėn. Š. Čepliauskaitė buvo pakviesta į Fryderyko Chopino gimimo metinių minėjimo Lietuvoje garbės komitetą.

Pianistė išleido kompaktinių plokštelių: “F.Chopin. Valsai” (2004, pirmąkart Lietuvoje įrašyti visi F. Chopino valsai), „M. K. Oginskis. Atsisveikinimas su Tėvyne“ (2009, su aktore V. Kochanskyte ir dainininke G. Zeicaite ), „CHOPIN LT“ (2010, lietuvių kompozitorių kūriniai ir juos įkvėpę F. Chopino opusai), „SENSIBILE“ (2014, su fleitininke Viktorija Zabrodaite), įrašė W. A. Mozarto, F. Chopino, K. Szymanowskio kūrinių Lietuvos radijui (1990-1999).

2015 m. minint M. K.Oginskio 250-ąsias gimimo metines buvo pakviesta skaityti paskaitų tema „M. K. Oginskis – kompozitorius” LRT paskaitų cikle „LRT Kultūros akademija”.

2011 m. Š. Čepliauskaitė apdovanota Lenkijos Respublikos garbės ženklu „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai (“Zasłużony dla Kultury Polskiej”). 2019 m. už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą pianistė apdovanota Auksiniu Kryžiumi.

 

Pokalbis su pianiste:

Pianistė Šviesė Čepliauskaitė: „Pasidalyti muzika“

 

pasiklausykite LRT laidos su Šviese Čepliauskaite:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000084122/muzikinis-pastisas-pianiste-sviese-cepliauskaite

 

Koncertų ciklą “Lietuvas pianisčių pavasaris” iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba

 

Daniel Pywowarczyk nuotrauka

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
DAUGIAU