LIVE SPACE | Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas

LIVE SPACE | Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas

LIVE SPACE 
Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas 
 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro kuruojamas „Live Space“ Šiaurės ir Baltijos šalių erdvinio garso projektas unikalus, nes bus pristatytas specialiai jam įrengtoje erdvėje – kultūros komplekse „Sodas 2123“, kur rygiečiai iš „Dirty Deal Audio“ suformuos erdvinio garso sferą. Joje skambės specialiai šiai progai atrinktos „Live Space“ dėstytojų kompozicijos ir anksčiau LMTA koordinuotuose tarptautiniuose seminaruose dalyvavusių studentų bei dėstytojų darbai.  
 
Koncertui naudojamas visas debesis garsiakalbių, jų visuma sudarys kupolą, po kuriuo atsidūręs klausytojas patirs visuotinio panirimo į garsą efektą. Dešimties metrų skersmens ir beveik penkių metrų aukščio kupolas – ypatinga erdvė, tad ir garsiniai publikos pojūčiai bus neeiliniai. 
 
Šiuo projektu siekiama pademonstruoti, kaip erdvinis garsas gali keisti muzikos priėmimą ir suvokimą, o Šiaurės ir Baltijos šalių kompozitoriai turės progą pristatyti novatoriškas savo idėjas bei sprendimus. Klausytojams šis vakaras – proga pasinerti į tokią garso terpę, kurioje tradiciniai garso suvokimo kriterijai nebegalioja. Čia bus galima bent trumpai išvysti tai, kas publikos laukia ateityje. 

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, jis pirmąsyk organizuotas 1992 metais. Per tris dešimtmečius kito ir šio renginio koncepcija, ir pavadinimas, dabar šis festivalis orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. 

Šių metų festivalio tema – genezė. Renginio siekis – atskleisti kūrybos, kūrybiškumo ir viso kūrybinio proceso prasmes, pabrėžiant, jog kūrybiškumas visuomet įveikia įprastas normas ir nepajudinamą žinojimą. Kūryba prasideda per eksperimentą ir sąveiką su pasauliu, jis glaudžiai susijęs su aplinka ir kontekstais. Kūrybinio proceso rezultatai gali atspindėti, kontempliuoti, prognozuoti ir suteikti prasmę visam tam, su kuo susiduria menininkas.

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 15min iki renginio pradžios
Renginio trukmė: 1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: studentams ir senjorams
DAUGIAU