LVSO | ANNE LUISA KRAMB GRIEŽIA F. MENDELSSOHNĄ

LVSO | ANNE LUISA KRAMB GRIEŽIA F. MENDELSSOHNĄ

2025 m. spalio 10 d. 19 val.

 

LVSO | ANNE LUISA KRAMB GRIEŽIA F. MENDELSSOHNĄ

 

J. Brahms. Tragiškoji uvertiūra

F. Mendelssohn. Koncertas smuikui e-moll, op. 64

A. Dvořák. Simfonija Nr. 7 d-moll, op. 70

 

Anne Luisa Kramb, smuikas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Peter Feranec

 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras savo klausytojus kviečia išgirsti jauną ir talentingą vokiečių smuikininkę Anne Luisa Kramb kartu su išskirtinio grožio romantizmo muzikos genijų Johanneso Brahmso, Felixo Mendelssohno ir Antoníno Dvořáko kūrinių programa.

 

Smuikininkė A. L. Kramb studijavo Viurcburgo aukštojoje muzikos mokykloje, Kronbergo muzikos akademijoje ir Hannso Eislerio aukštojoje muzikos mokykloje Berlyne. Nuo 2024 m. ji tęsia studijas Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Solistė pelnė daugybę apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose, įskaitant pirmąsias vietas „Młody Paganini“ (2014), Georgo Philippo Telemanno (2015), Grażynos Bacewicz (2015) ir Louiso Spohro (2016) konkursuose. A. L. Kramb buvo apdovanota pirmąja vieta prestižiniame Yehudi Menuhino konkurse Londone (2016 m.) ir Manhattano tarptautiniame muzikos konkurse Niujorke (2017 m.), po kurio laimėjo galimybę surengti debiutinį rečitalį Niujorko „Carnegie Hall“ koncertų salėje. Virtuoziškumu, charizmatiškumu, grynu ir brandžiu skambesiu žavinti solistė („Augsburger-Allgemeine“) sako, kad jos didžiausias tikslas muzikoje – būti nuolankiai. „Nesijaučiu gerai, kai žmonės ant scenos demonstruoja save, nes tikiu, kad atlikėjas yra tarsi mediumas tarp kompozitoriaus parašytos muzikos ir klausytojų“, – sako A. L. Kramb. A. L. Kramb griežia Antonio Stradivari 1724 m. gamybos smuiku, kuris jai paskolintas iš privačios Wiegandų šeimos kolekcijos. Šį vakarą LVSO koncertų salės scenoje A. L. Kramb grieš vieną žymiausių kūrinių smuikui, užimantį kertinę vietą smuiko repertuare – vokiečių kompozitoriaus Felixo Mendelssohno (1809–1847) Koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64.

 

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko (1841–1904) Septintąją simfoniją. Karališkosios filharmonijos bendruomenės užsakyta simfonija pirmą kartą atlikta 1885 m. Londone ir iš karto sulaukė kritikų pagyrų. „Kartu su keturiomis J. Brahmso simfonijomis ir F. Schuberto Devintąja A. Dvořáko Septintoji simfonija yra vienas puikiausių ir tyriausių šios meno formos pavyzdžių nuo L. van Beethoveno laikų“, – rašė žymus to meto britų muzikos analitikas ir muzikologas seras Donaldas Tovey’us.

 

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos maestro iš Slovakijos Peteris Feranecas.

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2 val.
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas:
N7
Nuolaidos: 
Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.
 
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose* (Parteryje 13 eilė 23-28 vietos skirtos asmenims su negalia vežimėlyje, 14 eilė 24-29 vietos skirtos asmenis su negalia vežimėliuose lydintiems.)
Bilietų  kiekis salėje yra ribotas*
 
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.

Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
DAUGIAU