LVSO | VESTARDS ŠIMKUS SKAMBINA S. RACHMANINOVĄ

LVSO | VESTARDS ŠIMKUS SKAMBINA S. RACHMANINOVĄ

R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Niurnbergo meisterzingeriai“

S. Rachmaninovas. Koncertas fortepijonui Nr. 4, op. 40

S. Rachmaninovas. Simfoninė poema „Mirusiųjų sala“, op. 29

R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Lohengrinas“, I veiksmas

R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Tanhoizeris“

Vestards Šimkus, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Brian Schembri

Vienas žymiausių Latvijos ir savo kartos pianistų pasaulyje Vestardas Šimkus pripažinimo sulaukė ne tik kaip klasikinės muzikos atlikėjas, bet ir kaip kompozitorius bei improvizatorius. Pabaigęs Emīlio Dārziņšo muzikos mokyklą Rygoje, V. Šimkus fortepijono meno išvyko mokytis į užsienį. 2002–2003 m. jis studijavo fortepijoną Pietų Kalifornijos universitete, 2004–2006 m. – Madrido aukštojoje karalienės Sofijos muzikos mokykloje, o 2006–2008 m. – Miuncheno Richardo Strausso konservatorijoje. Taip pat V. Šimkus penkerius metus studijavo kompoziciją ir mokėsi iš vieno žymiausių latvių kompozitorių – Pēterio Vasks.

Tarptautinio pripažinimo pianistas sulaukė surengęs koncertus su tokiais simfoniniais orkestrais, kaip: BBC filharmonijos, Birmingemo, Prancūzijos nacionaliniu, Čekijos filharmonijos, Hamburgo, taip pat „Kremerata Baltica“ kameriniu orkestru ir kitais. V. Šimkus yra 11-os tarptautinių konkursų laureatas, jo diskografijoje – 10 albumų. Kaip kompozitorius, jis yra dukart pelnęs aukščiausią Latvijos kino apdovanojimą už muziką kino filmams. Pianisto repertuaras itin platus – nuo barokinės iki šiuolaikinės XXI a. muzikos. Ypatingą dėmesį jis skiria muzikai, parašytai per pastaruosius 150 metų. V. Šimkus dažnai atlieka rečitalius, kuriuose klasikinė muzika kuria dialogus su šiuolaikinės muzikos opusais, taip pat paties kurtomis kompozicijomis. Šalia to jis atlieka visiškai improvizuotus solo koncertus, įkvėptus džiazo, šiuolaikinės klasikinės, filmų, taip pat ankstyvosios ir liaudies muzikos.

Šį rudenį Vilniaus kongresų rūmuose V. Šimkus atliks vėlyvojo romantizmo atstovo Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) koncertą fortepijonui Nr. 4, op. 29. Antrojoje koncerto dalyje taip pat skambės S. Rachmaninovo simfoninė poema „Mirusiųjų sala“, įkvėpta šveicarų dailininko Arnoldo Böcklino to paties pavadinimo paveikslo. Koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks trijų Richardo Wagnerio (1813–1883) operų uvertiūras: „Niurnbergo meisterzingeriai“, „Lohengrinas“ ir „Tanhoizeris“. Ieškodamas poetinės, vizualinės, muzikinės ir dramatinės sintezės bei remdamasis savo sukurtu operos, kaip „visapusiško meno kūrinio“, konceptu, R. Wagneris sukėlė tikrą revoliuciją operos pasaulyje.

Šį vakarą orkestrui diriguos maestro iš Maltos Brianas Schembris. Iškalbingas muzikas, rankų mostais atjaučiančiai, švelniai ir didingai kuriantis muziką, savo darbe derina humanizmą ir aukštąjį meną. Pasaulyje dirigentas yra vertinamas už stilingą ir įtikinantį muzikos skambesį bei gebėjimą sukurti gyvybės kupiną atmosferą.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti 2 papildomas eiles A ir B bei stovimas vietas. PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Vilniaus kongresų rūmų virtualus turas – http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas. Jo pagalba galite išsirinkti Jums tinkamiausias vietas.

DAUGIAU