Mažojo cirko spektaklis ”Profesorius ir blusa”

Mažojo cirko spektaklis ”Profesorius ir blusa”

Dėmesio! 
Atkeliauja cirkas! Ne bet koks, o labai mažas, “Mažasis cirkas”!
Ir kviečia mažuosius žiūrovus į neįtikėtiną Profesoriaus ir Blusos pasirodymą! 
Klounų teatro studija “Dulidu” pristato šmaikštų klounados spektaklį  „Blusa ir Profesorius “, pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką. 

   “Mažasis cirkas”  siekia  supažindinti jaunąjį žiūrovą su šiuolaikiniu cirku ir skatinti jį kūrybiškai mąstyti . Vaikai kviečiami Į mažą cirko palapinę žiūrėti  spektaktaklį “Blusa ir Profesorius “, sukurtą pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje šiuolaikiškai, juokingai ir orginaliai pateikiama jaunajam žiūrovui kūrybiškumo tema.

   Pagrindinis istorijos herojus “profesorius”, vaikystėje iš sprogstančio oro baliono iššokdintas parašiutu, troškęs būti lakūnu ,bet įgijęs fokusininko amatą, rodydamas savo triukus keliauja po pasaulį. Susiradęs mylimąją “žmonikę” su ja rodo fokusus , bando uždirbti  pinigų ir įsigyti oro balioną… galiausiai žmona dingsa, o kartu su ja ir gera nuotaika… jis lieka vienui  vienas ir jau atrodo blogiau būti nebegali… bet tuomet užtenka vienos vienintelės “blusos”, kad ir vėl norėtųsi juoktis ir svajoti… Kūrybiškumas esantis kiekviename iš mūsų padeda įveikti net ir sunkiausias gyvenimo situacijas ir vėl džiaugtis gyvenimu.

   Šiai istorijai papasakoti aktorius naudoja žongliravimo, balansavimo disciplinas, lėlių ir objektų teatrą.  Pasirinktas objektas- vinilinė plokštelė. Iš jų skamba muzika, jos  virsta žongliravimo abjektais, iš scenografijoje esančių stalčiukų atsiranda pasakos personažai,  skirtingų tūrių lėlės padarytos iš vinilinių plokštelių. Spektaklis kupinas, parodaksalių situacijų, netikėtumų, kūrybiškų staigmenų.  Aktorius meistriškai manipuliuoja žiūrovų mintimis vis pateikdamas naujų beprotiškiausių sprendimo būdų. Stebėdami šį cirko vaidinimą, dalyviai kviečiami kartu kūrybiškai mąstyti, įveikti sunkumus beprotiškiausių idėjų pagalba.

  Šiuolaikinio cirko vaidinimas– puiki erdvė ugdyti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, nes tai leidžia įsijausti į kito žmogaus gyvenimą ir atsiribojus nuo jau turimų žinių iš naujo kritiskai mąstyti.

 

Idėjos autorius ir režisierius – Liudas Vyšniauskas

Spektaklio dailininkė – Liuda Liaudanskaitė

1

DAUGIAU