„MEAT FACTORY“
Šokio spektaklyje „Meat factory”, pastatytame pagal Jaroslavo Melniko romaną „Maša, arba Postfašizmas”, vaizduojama post-fašistinė visuomenė, keliamos problemos, aktualios XXI a. pasaulio geopolitinių įvykių akivaizdoje, kai humanistinės vertybės vis labiau paminamos.
Spektaklyje gausu fašizmo prielaidų analizės visuomenėje, kurioje vyrauja propaganda ir melagienos. Pasirodymo metu akcentuojamos žmogiškumo praradimo priežastys, kai iškyla grėsmė asmeninei gerovei ir moralė tampa dvilypė. Kūrybinė „Meat factory” komanda gvildena žmogiškumo, laisvės, atsakomybės temas, kvestionuoja humanizmo ir post-humanizmo idėjas, kai ekonominiai interesai tampa svarbesni už žmogiškuosius kapitalistinėje santvarkoje.
Kada protu nesuvokiami dalykai tampa norma? Kokia yra žiaurumo anatomija? Kodėl mes sugebame žvėriškai elgtis su kitais žmonėmis ar gyvūnais? Kas yra žmogiškumas? Ar meilė gali mus išgelbėti?
Tarpdisciplininis spektaklis apjungia elektroninę muziką bei šiuolaikinį šokį su flamenko ir butoh elementais. Vizualus fizinis teatras su performanso menui būdingu intensyviu veiksmu scenoje, išsiskiria garso, šviesų ir kinematografinių vaizdo projekcijų kuriama atmosfera, minimalia scenografija bei rekvizitais.
Svarbu – spektaklio metu naudojamos intensyvios šviesų ir garso instaliacijos, kurių poveikis gali turėti įtakos epilepsija sergantiems ir jautresniems asmenims. N-18, rekomenduojamas suaugusiems.
Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, projekto partneris – Panevėžio kultūros centras.
Phil Von – kompozitorius, muzikantas, dainininkas ir šokėjas-atlikėjas
Andrius Seliuta – video menininkas
Vilius Vilutis – šviesų dailininkas
Neringa Keršulytė – scenografė ir kostiumų dailininkė
Arvydas Gudas – fotografas ir grafinis dizaineris
Aktoriai/šokėjai: Aidas Jurgaitis, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Agnė Muralytė, Kotryna Chruškova, Radvilė Bronušaitė, Aliona Kuriakina.
1