MĖNESIENOS DRAMA ORKESTRUI

MĖNESIENOS DRAMA ORKESTRUI

MĖNESIENOS DRAMA ORKESTRUI

 

LIZZIE BALL – smuikas, Didžioji Britanija

VILNIAUS MIESTO ANSAMBLIS „MIKROORKÉSTRA“

 

Tai, kas spalio 22-osios sutemose įvyks Šv. Kotrynos bažnyčioje, bus net ne koncertas, ne šou ir ne spektaklis. Tai – daugiau nei prieš 100 metų ant penklinių išrašytas trileris, dramatiškas muzikinis pasakojimas suaugusiems, naktinis žygis su orkestru Mėnulio taku per kompozitoriaus Arnold Schoenberg kūrybą ir skirtingus paslapčių kambarius.

Richard Dehmel 1896 metais parašyta poema kartu su sąmonę užtemdžiusiais asmeniniais jausmais savo mokytojo seseriai Mathildai, įkvėpė kompozitorių A. Schoenberg imtis didelės emocinės gelmės ir geliančios romantikos kūrinio „Verklärte Nacht“.

Mėnesienos nušviestoje miško proskynoje įvyksta jautriausias vyro ir moters pokalbis, atsivėrimas, išpažįstama didžioji paslaptis. Kiekviena nata valdo širdies plakimą. Kiekviena šakelė, trakštelėjusi naktį, skubina ieškoti artimojo rankos.

Kelionės pabaigoje tos rankos nesiliaus plojusios, nes ši drama orkestrui, įvilkta į naujųjų technologijų rūbą, bus visiškai iš fantastikos srities.

Ją atliks Didžiosios Britanijos smuiko virtuozė, moteris stichija Lizzie Ball, kuriai ploja karališkoji šeima, žavėdamasi išskirtiniu smuikininkės vitališkumu bei meistrystės kartelę itin aukštai užkėlęs Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkéstra“, vadovaujamas Martyno Levickio, kuriam kuo didesnis iššūkis – tuo daugiau inspiracijos. Mėnesienos drama orkestrui – kaip tik tai.

Britų videomenininkai specialiai šiai premjerai ruošia išskirtines vaizdo projekcijas, kurios klausytojus tiesiogine prasme pagaus į kibernetinį tinklą. Atsiras du pasauliai ir juos skiriantis, arba kaip tik – unikaliai sujungiantis šydas. Tai bus muzikos ir virtualaus reginio seansas, kokio publika dar nėra patyrusi. 

1

DAUGIAU