”MIGRANTAS”. Patyriminė ekskursija (Premjera/Klaipėda)

”MIGRANTAS”. Patyriminė ekskursija (Premjera/Klaipėda)

 „MIGRANTAS“. Patyriminė ekskursija

„Migrantas“ – tai istorinė muzikos ir garso ekskursija po buvusias Klaipėdos senąsias kareivines, kuriose šiandien įsikūręs Klaipėdos universitetas. Laiko mašina sugrįšime į XX amžiaus istorijos verpetus, stabtelsime migrantų likimų kryžkelėse. Stebėtojų nebus, visi tapsime dalyviais, lagamine nešančiais savo naują tapatybę, nežinomo žmogaus istoriją, namų ilgesį ir valios pastangą išlikti tarp svetimų. Nebylūs kareivinių pastatai primins laiką, kai jose šeimininkavo Vokietijos, Prancūzijos, Lietuvos, Sovietų Sąjungos kariai, mosuojantys taikos ar karo vėliavas.

Patyriminė ekskursija kurta pagal švedų refleksijos „Kelionės laiku“ (Time travel) metodą, kuriam Klaipėdos universiteto kūrybinė grupė pritaikė audio sprendimus, garsu ir muzika sukurdami autentišką išgyvenimo potyrį. Ekskursijos dalyviams kalbėti nereikės, tik atlikti nesudėtingą veiksmą su lagamine paruoštu daiktu.

Migrantų kultūrinę ir kalbinę įvairovę įgarsino Klaipėdoje gyvenantys ar trumpam apsistoję italai, prancūzai, ukrainiečiai, rusakalbiai, žydai, dzūkai, žemaičiai, aukštaičiai, lietuvininkai, vokiečiai. Vakarų Lietuvos gyventojų padovanoti seni lagaminai šioje migrantų kelionėje pratęs savo istoriją kaip nebylūs pasakotojai.

Kūrybinė komanda, sukūrusi ekskursiją, viliasi, kad XX a. skaudžios migracijos istorijos išliks mūsų atmintyje, kaip žmogaus sąmoningumą auginanti kelionė.

 

Vieta: Klaipėdos universiteto miestelis (renkamės pastato su laikrodžiu ir bokšteliu viduje)

Trukmė: 90 min  (+ 15 min. instrukcija) (rekomenduojama atvykt 10 min. iki renginio ).

Daugiau apie projektą, dalyvius ir atsiliepimus Facebook paskyroje „Migrantas – istorinė ekskursija“

 

Bilietai
Bilietus galite įsigyti bilietai.lt
Norintiems užsakyti ekskursiją grupei taikoma nuolaida, o grupės organizatoriui dalyvavimas nemokamas. Dalyvių minimalus skaičius 22, maksimalus – 27;  

 Svarbi informacija dalyviams, kai

 VĖLUOJATE

Vėluojantiesiems įsijungti į kelionę techniškai nebebus įmanoma. Visi dalyviai jau pirmomis susitikimo minutėmis bus supažinti su patyriminės ekskursijos taisyklėmis, išbandys ausinių garsą. Geriau atvykite anksčiau!

 

PASIKEITĖ PLANAI

Perleiskite bilietą draugui. Tai svarbu, nes kiekvienas dalyvis yra svarbi ekskursijos grandis, t. y. realus veikėjas, turintis savo vaidmenį ir lagamino istoriją. Perleisdami vietą kitam, užtikrinsite „Kelionės laiku“ vientisumą.

 

SVARSTOTE DĖL AMŽIAUS

Ekskursijoje istorinės temos gali būti pernelyg sudėtingos jaunesnio amžiaus vaikams. Organizatoriai rekomenduoja* patyriminę ekskursiją jaunimui nuo 14–15 metų ir vyresniems.

*Kiekviena šeima / pedagogas geriausiai pažįsta savo vaikus ir jų sukauptas patirtis bei žinias.

Kai svarstote, ar vaiko amžius tinkamas, visuomet galite pasikonsultuoti su ekskursijos rengėjais.

 

SUGEDO ORAS

Esant lietingam ar nepalankiam orui, renginys nukeliamas į pasiūlytą kitą renginio datą, grąžinami pinigai už bilietus. Konkrečiais atvejais sekite informaciją bilietai.lt arba  Facebook paskyroje „Migrantas – istorinė ekskursija“. 

 

Rengėjas: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

 

Kūrėjai:

dr. Raimonda Nabažaitė ׀  projekto vadovė, koncepcijos autorė

Milda Kontrimė ׀  bendraautorė, pedagogė

Rima Čerapė ׀  bendraautorė, edukatorė

Sondra Simana׀  scenarijaus teksto autorė

Kristijonas Lučinskas ׀ garso režisierius

Mikalojus Urbonas ׀  pagrindinio veikėjo balsas

 

Kontaktai

Rašykite el. paštu: [email protected]

Facebook messenger: Migrantas –  istorinė ekskursija.

Tel. nr. pasiteirauti : +370 46 398648 (tik skambinti)

 

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

 

1

DAUGIAU