MUSIŲ VALDOVAS,

MUSIŲ VALDOVAS,

„MUSIŲ VALDOVAS“

V. Goldingo romano „Musių valdovas“ motyvais

 

Režisierė – Monika Klimaitė

Dramaturgė – Monika Baranauskaitė

Scenografė – Patricija Vytytė

Kostiumų dailininkė – Izabelė Narečionytė

Kompozitorius – Manuel Velazquez

 

Vaidina:

RALFAS – P. Adomaitis

KRIUKSIS – Š. Januškevičius

ERIKA – A. Muralytė

SIMONA – R. Bronušaitė

DŽEKĖ – D. Klementjeva

SEMAS – M. Klementjevas

RODŽERIS – A. Jurgaitis

 

Spektaklis jaunimui nuo 14 m. ir paaugliams.

 

„Musių valdovas“ tai žmoguje tūnančio žvėries alegorija. Tai, kaip pasakytų Jungas, „mūsų šešėlis“, ego, kuris gali būti ambicingas, jautrus, įžeidus, trokštantis galios ir dėl to žiaurus. Žvėris – destruktyvi jėga, kuri kaip bomba tiksi kiekviename iš mūsų, o sprogusi gali pakenkti ne tik aplinkiniams, bet ir mums patiems.

Visiems gerai žinomas Viliamo G. Goldingo romanas „Musių valdovas“ spektaklyje virs paslaptingu žaidimu, kodiniu pavadinimu „musių valdovas“, kuris kiekvieną žaidžiantį išves iš komforto zonos, privers peržengti ribas ir atsakyti už savo pasirinkimus. Tai žaidimas, kurio galutinis tikslas – susitikimas su „žvėriu“.

Spektaklis kvies visus trumpam pamiršti, kad pasaulyje egzistuoja suaugusieji, persikelti į klasikinę, visiems gerai pažįstamą vaikų žaidimų aikštelę ir taip pažvelgti į nusistovėjusį bendravimo modelį, taisykles ir agresiją vaikų akimis. Čia moralė kovoja su nedorove, racionalus protas su emocijomis, o atsakomybė – su asmeninės valdžios troškimu. Tai, kas nutinka su vaikais kieme, vyksta su kiekvienu iš mūsų, mus supančiose aplinkose, mūsų socialiniuose „kiemuose“.

1

DAUGIAU