”Naujieji metai: Chopin / Šopenas”

”Naujieji metai: Chopin / Šopenas”

IX Festivalis „KALĖDINIS VILNIUS”
Naujametinis koncertas: „Chopin
/ Šopenas

Darius MAŽINTAS, fortepijonas

Programa:
Frédéric Chopin / Frederikas Šopenas

Noktiurnai

Baladė Nr. 3 As-dur, op. 47

Baladė Nr. 4 f-moll, op. 52

Vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos pianistų Darius Mažintas Naujųjų metų išvakarėse pasirodys su išskirtine F. Chopino muzikos įkvėpta koncertine programa. Nuostabaus grožio programa bei ypatinga Trakų Vokės dvaro atmosfera naujametiniu koncertu leis mėgautis net tikriems muzikos gurmanams.

Darius Mažintas – vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos pianistų bei sociokultūrinių, edukacinių projektų iniciatorius. Aktyviai dalyvaujantis ir kuriantis Lietuvos kultūrinį lauką, turintis reikšmingos patirties kultūros politikoje (2013-2014 m. buvo LR Kultūros viceministras). Pianistas yra LR Kultūros Ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premijos laureatas, surengęs eilę labdaringų renginių įvairioms socialinėms grupėms. Darius Mažintas plečia savo kaip atlikėjo ribas laužydamas nusistovėjusias klasikinės muzikos scenos tradicijas  –  koncertuoja įkalinimo įstaigose, Irpinės kultūros namų griuvėsiuose. Atlikėjas nelieka abejingas karui Ukrainoje ir kartu su „Looking At The Stars“ fondo įkūrėjais vyko į subombarduotą Irpinės miestą, kur prie kultūros centro griuvėsių grojo F. Šopeno noktiurnus karo siaubą ir žiaurumą patiriantiems ukrainiečiams. Šią misiją plačiai aprašė pasaulio žiniasklaida, sukurtas dokumentinis filmas.  Pianistas dalinasi savo muzikos kalba tikėdamas, kad tai turi galią auginti ir keisti kiekvieną klausytoją, taigi muzika turi būti atvira kiekvienam.

D. Mažintas savo iniciatyva dirba su moksleiviais, organizuoja meistriškumo pamokas, stovyklas, perduoda savo žinias ir sukauptą patirtį jauniesiams Lietuvos talentams.

Pianistas yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. 2011 metais D. Mažintas debiutavo Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje. Reguliariai  groja solinius rečitalius tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose – „Aspen music festival“ (JAV), „Westchester piano festival“ (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija).  Taip pat yra įrašęs keletą muzikinių leidinių, tarp kurių „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė (2011), kurioje skamba J. S. Bacho, L. van Beethoveno ir A. Skriabino kompozicijos.

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-6
Nuolaidos:
– 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

DAUGIAU