Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO Panevėžyje

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO Panevėžyje

Pranešame, kad renginys Šviesos prigimtis | Naujų idėjų kamerinis orkestras Panevėžyje yra perkeliamas į gegužės 5 d. 18:00 val.
 
Bilietai galios tie patys ir papildomai kreiptis nereikia. Jeigu jūsų netenkina nauja renginio data, bilietus galite grąžinti iki balandžio 15 d.
 
Norint grąžinti bilietus, prašome kreiptis el. paštu: info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766
 
Organizatorius atsiprašo už nepatogumus.

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO. Užsienio muzikos kritikai NIKO vadina „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“.

„Atlikdami kūrinius mintinai ir sujungdami populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdami dainavimą ar minimalistinę choreografiją, NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai.“ – teigia JAV koncertų kuratorius Jud Newborn.

Po stovinčiomis ovacijomis ir puikiomis recenzijomis palydėto NIKO debiuto Sankt Peterburgo filharmonijoje, pirmąjį pavasario mėnesį orkestras atvyksta į Panevėžį su intriguojančia ir įkvėpiančia programa. Programoje girdėsime specialią muzikinę kompoziciją paremtą NIKO įkūrėjo ir Europoje pripažinto kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muzika, bei kitų kompozitorių kūrybą  – nuo ištraukų iš baroko genijaus Antonio Vivaldi ciklo „Metų laikai“ rekompozicijos, iki populiaraus muzikos filmams kūrėjo Michaelio Nymanno muzikos.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas NIKO įkūrė 2006 metais, tad jau beveik penkiolika metų šis kolektyvas – neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis ir jos ambasadorius visoje Europoje bei Jungtinėse Amerikos valstijose ir Azijoje. 

Gediminas Gelgotas – Europoje puikiai žinomas kompozitorius. Jo muziką aktyviai atlieka ne tik NIKO, bet ir orkestrai svarbiose Europos koncertų salėse, pavyzdžiui, Berlyno Konzerthaus, Leipcigo Gewandhaus, Ciuricho Tonhalle. 

G. Gelgoto ir NIKO koncertas įkvėpa naujomis emocijomis bei sužavės vizualumu. Koncertas taps vientisa muzikine kelione, talpinančia labai daug – nuo jautrių, beveik meditacinių momentų iki temperamentingo šėlsmo.

Pasinerkite į naujų emocijų kelionę kartu su NIKO – jau kovo 28 dieną, šeštadienį, 18 val., Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmai.

1

DAUGIAU