Online: KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“

Online: KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“

Klaipėdos pilies teatro spektaklis „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ keliasi į virtualią erdvę. Spektaklio vaizdo transliaciją galite stebėti patogiai ir saugiai savo namuose!

Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Vaizdo peržiūrą galėsite aktyvuoti bet kuriuo jums patogiu metu iki vaizdo transliacijos pabaigos. Aktyvavus peržiūrą turėsite 48 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą tiek kartų, kiek norėsite.

KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS

Keren Klimovsky

„Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“

Šiandienos istorija

Vertė ir režisavo Alvydas Vizgirda

Kostiumai Ainos Zinčiukaitės

Dainos tekstas Antano Jasmanto

Atlikėjai ir veikėjai:

Ramūnas Šeputis – teisėjas, neūžauga ir kiti

Vilija Gruodytė – našlė, cirko direktorė ir kiti

Kamilė Andriuškaitė – „varlė“, namų šeimininkė ir kiti

Jonas Viršilas – apsaugininkas, namų šeimininkės vyras ir kiti

„Visada mylėjau stiprias, ryškias individualybes, viską, kas netelpa pilkos kasdienybės ribose…

Man norėjosi parašyti pjesę apie žmones, kurie atrodo tarsi bepročiai, jeigu jūs nežinote jų tikros priešistorės ir vidinių poelgių motyvų. O iš tiesų, jie – patys normaliausi, ir teisūs – jie…

Taip gimė trys novelės. Trečioji (iš tiesų atsirado pirma) pati asmeniškiausia. Žinoma, beprotiška herojės sėkmė yra labai utriruota, bet pjesės namų šeimininkės baimė ir nerimas yra mano. Man atrodo, kad mūsų dienomis, kai taip greitai sklinda informacija, šitokios baimės gyvena visuose.

Nejučia atsiranda kaltės jausmas prieš tuos, kuriems sekasi mažiau (o tokių žmonių yra visada). Visus labai veikia išorinė reiškinių pusė – „glamūras“, reklama… Mes prarandame tikrąjį supratimą apie laimę, pakeisdami jos supratimą kažkuo mums primestu…

Namų šeimininkė mano pjesėje yra nelaiminga, nežiūrint į, atrodytų, tokį išoriškai aprūpintą gyvenimą. Ir ne tik dėl baimių… Jos gyvenimas tuščias ir bereikšmis. Ji yra vieniša. Tai ją sieja su kitų dviejų novelių personažais.

Dar viena man svarbi tema – vienatvė. Kai namų šeimininkė sudegina savo namus, ją aplanko ne tik išsilaisvinimas nuo to, ką ji laikė vertybėmis, bet ir pirmą kartą žmogiškai prabyla vyras: „po velnių statistiką”. Kažkaip taip…“ (Keren Klimovsky)

Premjera – 2019 m. rugsėjo 23 d.

Spektaklio trukmė ~ 1 val. 20 min

Organizatorius – Klaipėdos kultūros centras Žvejų rūmai

DAUGIAU