ONLINE: Video spektaklis pagal Čarlzą Dikensą „Kalėdų giesmė“

ONLINE: Video spektaklis pagal Čarlzą Dikensą „Kalėdų giesmė“

Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Vaizdo įrašas bus pasiekiamas nuo gruodžio 21 d. iki sausio 30 d. imtinai, tad renginio bilietą galėsite aktyvuoti bet kuriuo jums patogiu metu. Aktyvavus bilietą turėsite 48 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą tiek kartų, kiek norėsite. Ant bilieto esantis transliacijos pabaigos laikas nurodo iki kada vaizdo įrašas yra pasiekiamas TIKETA sistemoje. 

Video spektaklis pagal Čarlzą Dikensą

Kalėdų giesmė

„Laimingos, laimingos Kalėdos, kurios gali sugrąžinti mums vaikystės dienų iliuzijas, priminti seniui jaunystės džiaugsmus ir perkelti jūreivį arba keliauninką iš už daugelio tūkstančių mylių atgal, prie gimtojo židinio, į jaukiuosius namus“ – Čarlzas Dikensas.

Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Čalzo Dikenso to paties pavadinimo novelę, kurioje pasakojama apie šykštuolį Ebenzerį Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios. Šiandien ši apysaka pati yra tapusi Kalėdų tradicija, ji jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir… pati pirmoji.

Svarbiausia scennio žaidimo terpe virto laikas ir jo skaičiavimo, matavimo, fiksavimo mechanizmai.

Scenoje matome keistą objektą, tarsi didelį laikrodį, tarsi paslaptingą grimo kambarį, kur spektakliui besiruošiantis aktorius skaičiuoja iki pasirodymo likusias minutes ir taip garsiai primena mums apie nuolatinę laiko tėkmę…

Pagrindinį istorijos personažą Skrudžą ir jo velionį draugą Marlį vaidinantys aktoriai scenoje žaidžia naudodami šiuolaikinės klounados principus, o tai jiems suteikia daug erdvės ir galios įtaigiai, netikėtai ir įdomiai papasakoti šią viktorijos laikų istoriją šiuolaikiškai.

Spektaklyje naudojamos skirtingų laikmečių medijos ir jose transliuojami vaizdai žadina praeities prisiminimus, leidžia tarsi iš šalies stebėti dabarties Kalėdų vaizdus ir sufantazuoti, kokių Kalėdų laukiame!

 

Scenarijaus autorė ir režisierė Kamilė Kondrotaitė

Scenografė, kostiumų dailininkė Liuda Liaudanskaitė

Fotografas Remigijus Treigys

Kompozitorius Mantas Joneikis

Video projekcijos autorius Tomas Jurginas

Grimuotoja Giedrė Jarockaitė

Garso režisierius Kristijonas Lučinskas

Operatoriai Donatas Ravaitis Artūras Iljinas Andrius Ganusauskas Algirdas Daniela

Montažo režisierius Donatas Ravaitis

 

Vaidina:

Ebenzeris Skrudžas – Liudas Vyšniauskas

Marlio Šmėkla, Praeities Kalėdų dvasia, Dabarties Kalėdų dvasia – Mantvydas Poškus

Ateities Kalėdų dvasia – Balys Vyšniauskas

Autoriaus balsas – .Šarūnas Juškevičius

 

Rengėjai:

Klounų tetro studija „Dulidu” Tel.: 861856135 Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba

DAUGIAU