Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.

Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.

Ypatingas ir vienintelis toks Kalėdinis koncertas Vilniuje. Choras Bel Canto kartu su pasauline chorinės muzikos žvaigžde, Grammy laureatu, populiariausiu mūsų kartos kompozitoriumi ir dirigentu Eric Whitacre!

Choras Bel Canto ir populiariausias pasaulyje šiuolaikinis kompozitorius, dirigentas, Grammy laureatas, TED pranešėjas, Virtual Choir autorius Eric Whitacre pristato baigiamąjį Open to the World ciklo koncertą. Du vakarus iš eilės – gruodžio 9 ir 10 d. – 19 val. Filharmonijoje Vilniuje, Eric Whitacre ir choras Bel Canto surengs išskirtinius Kalėdinius koncertus.

Choras Bel Canto ir Eric Whitacre į savo koncertus Vilniuje pakvietė ir būrį talentingų svečių – norvegų vokalistą ir gitaristą Marius Beck, solistę Liną Dambrauskaitę, berniukų chorą „Ąžuoliukas“, Lietuvos kamerinio orkestro styginių kvartetą ir kt.

Berniukas, kuris juokėsi iš Kalėdų senelio

Kalėdiniuose Open to the World koncertuose choras Bel Canto atliks populiariausius Eric Whitacre kūrinius, tokius kaip „Lux Aurumque“, „Sainte-Chapelle“, „Fly to Paradise”, „Goodnight Moon”, „Glow”, taip pat kitų kompozitorių Kalėdinius kūrinius.

Pirmą kartą Lietuvos publikai choras Bel Canto pristatys ir kompozitoriaus naujausias gerai žinomų rock ir pop dainų aranžuotes chorui. Koncerte skambės legendinės amerikiečių industrial rock grupės „Nine Inch Nails“ lyderio Trent Reznor kūrinio „Hurt“ chorinė versija. Ją atliks choras Bel Canto ir solistė Lina Dambrauskaitė.

Kartu su vokalistu ir gitaristu Marius Beck, choras Bel Canto atliks amerikiečių dainininkės Miley Cyrus išpopuliarintą dainą „Wrecking Ball“ ir amerikiečių folk dainą „Man of Constant Sorrow“, kurią išgarsino filmui „O, Brother Where Art Thou?“ išgalvota grupė „The Soggy Bottom Boys“. Šiuos kūrinius Eric Whitacre aranžavo chorui ir kartu su Marius Beck ir Eric Whitacre Singers pirmą kartą pristatė iTunes muzikos festivalyje Londone 2014 m. Šį kartą dauguma šios programos skambės ir Filharmonijoje Vilniuje.

Ypatinga Eric Whitacre ir choro Bel Canto Kalėdinio koncerto premjera – padūkęs ir netikėtas Eric Whitacre kūrinys „The Boy Who Laughed At Santa Claus“ mišriam ir vaikų chorams ir fortepijonui. Pagal to paties pavadinimo Ogden Nash eilėraštį sukurtas kūrinys pirmą kartą atliktas pernai garsiojoje Walt Disney koncertų salėje Los Angeles. Po pasaulinės premjeros, Eric Whitacre dar tobulino savo kūrinį, tad kompozitoriaus ir choro Bel Canto koncertuose Vilniuje skambės naujausia „The Boy Who Laughed At Santa Claus“ versija.

Ypatingas ryšys. Eric Whitacre jau antrą kartą atvyksta pas chorą Bel Canto

Eric Whitacre yra vienas garsiausių pasaulyje mūsų kartos kompozitorių ir dirigentų. Jo kūrinius atlieka milijonai dainininkų ir muzikantų, jis nuolat diriguoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse.

Kompozitorius yra išleidęs kelis topų viršūnėse karaliavusius albumus, vienas jų – Grammy apdovanojimą pelnęs „Light and Gold“. Eric Whitacre ne kartą bendradarbiavo su garsiuoju Holivudo kompozitoriumi Hans Zimmer, dirbo su britų populiariosios muzikos legendomis Laura Mvula, Imogen Heap ir Annie Lennox.

Eric Whitacre žavi savo charizma ir pranešėjo talentu. Jis skaitė pranešimus daugeliui Fortune 500 sąrašo įmonių, tokių kaip Apple ir Google, taip pat Pasaulio ekonomikos forume Davose, Jungtinių Tautų renginiuose ir pagrindinėse TED konferencijose. Eric Whitacre yra prestižinės Juilliard muzikos mokyklos absolventas.

Eric Whitacre fenomenu žavisi ir daugelis kritikų. Jis išsiskiria savitu muzikos stiliumi, originaliomis ir inovatyviomis idėjomis, o britų kompozitorius John Rutter apibūdino Whitacre kaip vieną svarbiausių 21 amžiaus kompozitorių.

Eric Whitacre ir choras Bel Canto pirmą kartą susitikimo 2016 m. Vilniuje ir du vakarus iš eilės Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengė anšlaginius Revolution Together koncertus.

Pirmoji choro Bel Canto pažintis su talentinguoju norvegu Marius Beck

Gebėjimas pajusti unikalius garsus ir jautrus specifinis vokalas padėjo Marius Beck tapti ypatingu dainininku ir dainų kūrėju. Jo pasirodymai suvirpina visas žmogiškąsias emocijas: nuo vidinės kančios iki meilės ir deginančios aistros. Marius visuomet užburia – tiek su gitara rankose soliniuose koncertuose, tiek koncertuojant kartu su grupe ar kitais atlikėjais.

Nuo 2012 m., kai tapo „The Voice Norway“ finalininku, Marius išleido debiutinį albumą „Majors & Minors“, nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, taip pat kartu su Eric Whitacre pasirodė iTunes festivalyje Londone. Šis koncertas buvo transliuojamas gyvai 119 šalių ir paskelbtas iTunes, Apple Music ir Spotify.

Choras Bel Canto: Open to the World

Choro Bel Canto muzikinis projektas Open to the World – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Koncertuose choras Bel Canto pasirodo kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru Männerstimmen Basel.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Projekto mecenatas – NEWSEC, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse; Rėmėjai – viena didžiausių Lietuvoje statybos kompanijų MITNIJA ir draudimo bendrovė SEESAM. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto informaciniai partneriai – LRT televizija ir naujienų portalas DELFI, reklamos partneris – reklamos agentūra OGILVY.

DAUGIAU